1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sahil Güvenlik 240 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvuru Yapabilir
Sahil Güvenlik 240 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvuru Yapabilir

Sahil Güvenlik 240 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvuru Yapabilir

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS şartsız lise mezunu 240 personel alımı yapacak. Sahil Güvenlik 240 uzman erbaş alımı başvuru genel şartları ve uzman erbaş alımı kontenjan dağılımı My Memur haberde.

A+A-

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 yılı 3. Dönem uzman erbaş alımları kapsamında en az lise mezunu 240 uzman erbaş alımı yapılacak. KPSS şartsız uzman erbaş alımlarına dair dair detayları araştıran adaylar için tüm bilgileri My Memur olarak hazırladık. Başvurular, 19-30 Eylül 2019 tarihleri arasında e-Devlet internet adresi üzerinden yapılacaktır.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 240 UZMAN ERBAŞ ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

Alım yapılacak branş için belirlenen yeterliliğe sahip olmak gerekiyor.

90 Uzman Erbaş Alımı “Motorcu”

Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Yara Savunma sımf/branş/ihtisasmda yapmış veya yapıyor olmak veya, Meslek Yüksekokullarının; Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak gerekiyor.

30 Uzman Erbaş Alımı “İkmal (Aşçı)”   

Meslek Liselerinin Aşçı/Aşçılık/Mutfak bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya, Meslek Yüksekokullarının Aşçılık bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak gerekiyor.

80 Uzman Erbaş Alımı “Şoför”

Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya, Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

20 Uzman Erbaş Alımı “Kurbağa Adam”

Askerlik hizmetini Kurbağaadam/Dalgıç sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak gerekiyor.

20 Uzman Erbaş Alımı “Kurbağa Adam (Dalıcı Belgeli)”

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından onaylanmış en az 2 yıldız dalıcı belgesine sahip olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak gerekiyor.

UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak gerekmektedir.

En az lise mezunu olmak gerekmektedir.

2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI ASKERLİK ŞARTI

Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak gerekmektedir.

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (19 Eylül 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),

Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-16’de yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”ni olumlu olarak almak (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir) gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI BOY - KİLO ŞARTI

En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla, Sayfa-12’de yer alan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Ağırlık, şortlu/eşofmanlı vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.) gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI SINAV BAŞARI ŞARTLARI

Yapılacak yazılı sınav (genel kültür ve meslek bilgisi), ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri, uygulamalı mesleki bilgi sınavları ile mülâkat sınavlarında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI SAĞLIK ŞARTI

Sağlık durumunun (TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre) uzman erbaşlığa elverişli olduğunu, sevk edilecekleri tam teşekküllü hastanelerden alacağı raporla kanıtlamak, ayrıca branş özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak (Adaylar; sevk edildiği hastanede sağlık kurullarınca kendilerine verilen ön raporlara ön rapor tarihinden itibaren 3 gün içinde itiraz edebilir ve hastaneye sevk edildikleri tarihten itibaren 1 ay içerisinde ön sağlık kurulu raporlarını Sahil Güvenlik Komutanlığına teslim etmekle sorumludurlar. Bu süreden sonra gelecek raporlar dikkate alınmayacaktır.) gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI SÖZLEŞMELİ ER-ERBAŞLARLA İLGİLİ ŞARTLAR

Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) gerekmektedir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden, başvuru yaptığı tarihte sözleşme süresini doldurmuş ve sözleşmesini yenilemeden ayrılmış olanlar için Md.3/c deki yaş şartı uygulanacaktır (2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir)) gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI CEZAİ HÜKÜMLER

Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak,

Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak (Başvuru yapan tüm adayların durumları diğer Kuvvet Komutanlıkları ile J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı tarafından sorgulatılmakta, bu durumda olmasına rağmen başvuru yapan adayların işlemleri hangi aşamada olursa olsun (atamaları yapılmış olsa dahi) iptal edilmektedir),

Sözleşmeli erlikten ayrılmış olan adaylardan kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar, ilgili mevzuattaki şartları sağlamak şartıyla uzman erbaşlığa başvurabilirler. (6191 Sy.Kanun/md.8, Sözl.Erb.ve Er Yönetmeliği Md.28/1), Başvuru yapan tüm adayların durumları diğer Kuvvet Komutanlıkları ile J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı tarafından sorgulatılmakta, sözleşmeleri kendi kusurlarından dolayı feshedilmiş olan adayların işlemleri, hangi aşamada olursa olsun (atamaları yapılmış olsa dahi) iptal edilmektedir.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak gerekmektedir.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak, taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak gerekmektedir.

Verilen ceza ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılması karar verilse veya affa uğrasa dahi, Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 Sayılı Askeri Ceza Kanununun 148’inci maddesinde yazılı suçlardan mahkum olmamak gerekmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş askerliğinin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak gerekmektedir.

Uzman erbaş alımı diğer şartlar ve başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler