1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sahil Güvenlik 65 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı ve Başvuru Şartları
Sahil Güvenlik 65 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı ve Başvuru Şartları

Sahil Güvenlik 65 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı ve Başvuru Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 yılı ikinci dönem sözleşmeli personel alımları bilgilendirme kılavuzu kapsamında lise ve önlisans mezunu personel alımı yapıyor. Başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

Sahil Güvenlik Komutanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2019/2. Dönem 65 personel alımı yapılacak. 65 adet tam zamanlı sözleşmeli personel pozisyonlarına alımı başvuru şartları ve kontenjan dağılımına dair detayları My Memur olarak hazırladık.

SAHİL GÜVENLİK PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

4 Büro Personeli alımı

(Disiplin İşlemleri) Meslek Yüksekokullarının Adalet programı veya Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olmak gerekiyor. 2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 70 puan isteniyor.

1 Tekniker alımı

 (Elektrik Teknikeri) Meslek Yüksekokulların Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik- Elektronik Teknikerliği, Elektrikli Makineler Bakım ve Onarımı bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.  2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 70 puan isteniyor.

1 Tekniker alımı

(Elektronik) Meslek Yüksekokullarının Elektronik, Elektrik/Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme (Teknolojisi) bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor. 2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 70 puan isteniyor.

1 Tekniker alımı

(Tekstil) Meslek Yüksekokullarının Tekstil Teknolojisi, Tekstil ve Halı Teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olmak. 2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 60 puan isteniyor.

1 Büro Personeli alımı

(Mal Sorumlusu) Meslek Liselerinin Muhasebe, Muhasebe ve Finansman veya Bilgisayarlı Muhasebe bölümlerinin birinden mezunu olmak gerekiyor.  2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 70 puan isteniyor.

2 Büro Personeli alımı

Lise mezunu olmak ve buna ilave olarak MEB’den onaylı en az 120 saatlik bilgisayar sertifikası sahibi olmak gerekiyor.  2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 70 puan isteniyor.

1 Teknisyen alımı

(Bilgisayar) Meslek Liselerinin Bilgisayar, Bilgisayar (Donanım/Yazılım), Bilişim Teknolojileri bölümlerinin birinden mezunu olmak gerekiyor. 2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 70 puan isteniyor.

2 Teknisyen alımı

(Elektrik) Meslek Liselerinin; Elektrik, Bobinajcılık, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Otomatik Kumanda, Elektrikçilik, Elektrik Tesisatçılığı, Elektromekanik Taşıyıcılar, Endüstriyel Elektronik, Elektronik bölümlerinin birinden mezunu olmak gerekiyor.  2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 70 puan isteniyor.

6 Teknisyen alımı

(Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme) Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme alanından mezun olmak gerekiyor.  2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60 puan isteniyor.

1 Teknisyen

(Bakım Onarım) Meslek Liselerinin İnşaat Teknolojisi alanından mezun olmak gerekiyor. 2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60 alımı puan isteniyor.

31 Destek Personeli alımı

(Hizmetli) Lise mezunu olmak gerekiyor.  2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60 puan isteniyor.

9 Destek Personeli alımı

(Garson) Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak gerekiyor.  2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60 puan isteniyor.

2 Destek Personeli alımı

(Garson) Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak gerekiyor.  2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60 puan isteniyor.

3 Destek Personeli alımı

(Berber) Lise mezunu olmak ve buna ilave olarak erkek berberliği/kuaförlüğü dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak gerekiyor. 2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60 puan isteniyor.

SAHİL GÜVENLİK PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak gerekiyor.

- İlan edilen pozisyon unvanları için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak gerekiyor.

- Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak gerekiyor.

- Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (02 Eylül 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.) gerekiyor.

- Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak (Bkz. 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Ek Madde-1) gerekiyor.

- Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

- İlan edilen pozisyon unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak gerekiyor.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler