1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sahil Güvenlik Komutanlığı 10 Memur Alımı Yapacak Kasım 2018
Sahil Güvenlik Komutanlığı 10 Memur Alımı Yapacak Kasım 2018

Sahil Güvenlik Komutanlığı 10 Memur Alımı Yapacak Kasım 2018

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı devlet memuru alımları bilgilendirme kılavuzu kapsamında 10 memur alımı yapılacak. Memur alımı başvuruları 12 Kasım ile 22 Kasım 2018 tarihleri arasında olacak.

A+A-

Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında ilk defa devlet memurluğuna atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa (657 DMK) tabi olarak aşağıda durumları açıklanan unvanlardan açıktan atama yoluyla devlet memuru alımı yapılacaktır.

Sahil Güvenlik Memur alımı şartları! 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak, İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak, Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak gerekiyor.

Memur alımı KPSS şartı! 2018 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türü kullanılacaktır. Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır.

Personel alımı yaş şartı! Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor. 22 Kasım 2000 ve daha önce doğanlar başvurabilir. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. 1 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak gerekiyor.

Kamu personeli alımı askerlik şartı! Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak gerekiyor.

Başvuruda doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik veya yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları (ataması yapılmış olsa dâhi) hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılmaktadır. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler