Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı. Bu kapsamda Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu 600 uzman erbaş alımı yapacak.

featured

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı. 30 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan ilan metni ve kılavuz uyarınca Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 uzman erbaş alımına başvurular 4 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başladı. Bu kapsamda Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı yüzer ve kara birliklerde görev yapacak topçu, motorcu, ikmal, kurbağa adam, serdümen, muhafız, şoför ve telsizci branşlarında sözleşmeli uzman erbaş alınacak.

Uzman erbaş alımı başvuru şartları diğer uzman erbaş alımlarında olduğu gibi yaş şartı, askerlik şartı, öğrenim şartı ve diğer genel şartlardan oluşuyor. Adayların Türk vatandaşı olmaları, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay ya da uzman erbaş olarak çalışmamış olmaları gerekiyor. Ayrıca en az lise ve dengi okullardan mezun olmuş olmak şartı aranacak.

Yaş şartı diğer alımlarda olduğu gibi 25 olarak belirlendi. Ocak ayı itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olan adaylar başvuru yapabilecek. Bu doğrultuda 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olan adayların başvuruları geçerli olacak.

Askerlik şartı da aranan şartlar arasında yer alıyor. Kılavuzda yer alan ifadelere göre adayların askerlik hizmetlerini yerine getirmiş ya da hala askerde olmaları gerekiyor. Askerliğini yapmış olan adayların da terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olması şartı belirtiliyor. Bu kapsamda 4 Temmuz 2014 ve sonrasında terhis olanların başvuruları geçerli sayılacak.

Özel şartlar ise branşlara göre belirlendi. Topçu, motorcu, ikmal, kurbağa adam, serdümen, muhafız, şoför ve telsizci branşlarında yapılacak olan uzman erbaş alımında her branş için ayrı öğrenim, deneyim gibi şartlar aranacak. Bu detaylara aşağıdaki kılavuzun ilk sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 uzman erbaş alımı başvuruları 31 Temmuz 2017 tarihine kadar alınacak. Bu süreler içerisinde adayların Sahil Güvenlik Komutanlığının internet adresinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvuru sırasında istenen belgeler internet ortamında yüklenerek başvuru tamamlanacak. İlgili kılavuza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!