Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Uzman Erbaş Alımı Son Gün 31 Temmuz

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları sona eriyor. İlana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı lise mezunu uzman erbaş alımı detayları ve başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

featured

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurularında sona geliniyor. 30 Haziran 2017 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları 31 Temmuz 2017 tarihinde sona erecek. Bu kapsamda yüzer ve kara birliklerinde görev yapmak üzere topçu, motorcu, ikmal, kurbağa adam, serdümen, muhafız, şoför ve telsizci branşlarına 600 uzman erbaş alınacak.

Askerlik şartı olarak adayların askerliklerini bitirmiş veya hala yapıyor olmaları gerekiyor. Bunun yanında askerlikten terhis tarihin üzerinden 3 yıldan fazla geçmemiş olması şartı belirtiliyor. Buna göre 4 Temmuz 2014 tarihinden sonra terhis olanların başvuruları alınacak.

Yaş şartı olarak 25 yaş sınırı belirlendi. Bu doğrultuda 25 yaşını tamamlamamış adaylar başvuru yapabilecek. 1 Ocak 1992 ya da sonrası bir tarihte doğan adayların başvuruları geçerli kabul edilecek. Öğrenim şartı olarak da en az lise mezunu olmuş olmak gösteriliyor.

Genel şartlar ise yaş şartı, askerlik şartı öğrenim şartının dışında ilanda yer alıyor. Adayların Türk vatandaşı olmaları, daha önce subay, astsubay veya sözleşmeli uzman erbaş olarak görev yapmamış olmaları gerekiyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımında branşlar için özel şartlar kılavuzda belirtildi. Adayların başvuru yapmak istedikleri branşın koşullarını taşıdıklarından emin olmaları gerekiyor. Branşlar için detaylı özel şartlara aşağıdaki kılavuzda yer alan tablodan ulaşabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 uzman erbaş alımı başvuruları 31 Temmuz 2017 tarihinde sona erecek. Adaylar başvuru işlemlerini Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesi üzerinden yapacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 uzman erbaş alımı kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Uzman Erbaş Alımı Son Gün 31 Temmuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!