1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Sahil Güvenlik Komutanlığı Denetleme, Teftiş ve Tetkik Yönetmeliği Yayımlandı
Sahil Güvenlik Komutanlığı Denetleme, Teftiş ve Tetkik Yönetmeliği Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Denetleme, Teftiş ve Tetkik Yönetmeliği Yayımlandı

29 Ağustos 2019 Tarihli ve 30873 Sayılı Resmi Gazetede Sahil Güvenlik Komutanlığı Denetleme, Teftiş ve Tetkik Yönetmeliği Yayımlandı. Yönetmelik tam metnine My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından Sahil Güvenlik Komutanlığı Denetleme, Teftiş ve Tetkik Yönetmeliği 29 Ağustos 2019 Tarihli ve 30873 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI DENETLEME, TEFTİŞ VE TETKİK YÖNETMELİĞİ’nin tamam metni şu şekildedir:

Bu Yönetmeliğin amacı; Sahil Güvenlik Komutanlığı Denetleme, Teftiş ve Tetkik Başkanlığı kuruluş, bağlılık, görev, yetki ve sorumlulukları ile çalışma yöntemlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Bu Yönetmelik; Sahil Güvenlik Komutanlığı Denetleme, Teftiş ve Tetkik Başkanlığı bağlılık, kuruluş, görev ve yetkileri ile müfettişlerin ve denetleme üyelerinin seçilme, atanma, hizmet içi eğitim, görev, yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esasları, teftişe tabi olan ve denetlenenlerin yükümlülüklerini kapsar.

10/12/2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu hükümlerine göre yapılan iç ve dış denetim faaliyetleri bu Yönetmelik kapsamı dışındadır.

Başkanlığın Kuruluşu, Bağlılığı, Görev ve Yetkileri

Başkanlık; başkan, derece, unvan ve rütbeleri kadrolarında belirtilen grup başkanı, başmüfettiş, müfettiş, denetleme üyesi ve diğer personelden oluşur.

Başkanlık ana görev fonksiyonu olarak Teftiş Grup Başkanlığı ve Denetleme Grup Başkanlığından meydana gelir.

Başkanlığın yazı, hesap, arşiv ve benzeri işleri şube müdürlükleri ve kısım amirlikleri tarafından yürütülür.

Bağlılık

Teftiş Kurulunda görevli müfettişler ile Denetleme Grubunda görevli denetleme üyeleri Grup Başkanına ve Başkana, Başkan doğrudan Komutana bağlıdır.

Denetleme üyeleri ve müfettişler, görevlerini Komutan adına yaparlar. Bakan emrine veya onayına dayalı olarak görevlendirilmeleri halinde görevler Bakan adına yapılır.

Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler