1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 65 Sözleşmeli Personel Alacak! KPSS 60 PUAN
Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 65 Sözleşmeli Personel Alacak! KPSS 60 PUAN

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 65 Sözleşmeli Personel Alacak! KPSS 60 PUAN

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu KPSS en az 60 puan ile 65 sözleşmeli personel alımı yapacak.

A+A-

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre; 65 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımı ile alakalı bugün resmi gazetede ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre bünyesinde görev yapacak toplam 65 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Peki, başvurular ne zaman,  başvuru nasıl yapılıyor veya kimler başvuruda bulunabilecek şimdi yayınlanan ilan detayına göre sizlerle paylaşalım.

BAŞVURU YERİ VE TARİHİ

Sahil Güvenlik Komutanlığı 65 sözleşmeli personel alımı için başvurular 19 Ağustos 2019 tarihinde Pazartesi günü başlayacak. Adaylar başvurularını e-Devlet kapısı vasıtasıyla gerçekleştirecek. Adaylar başvuru kılavuzuna aşağıda bulunan linkten yada Sahil Güvenlik internet sitesi üzerinden erişip detaylı bilgiye sahip olabilecekler. Başvuru ile alakalı öğrenim seviyesi ve meslek gruplarına aşağıda bulunan kılavuzdan erişebilirsiniz.

BAŞVURU KOŞULLARI

1 - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

2 - Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Yılı İkinci Dönem Sözleşmeli Personel Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda ilan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak (Başvuruda 2018 yılına ait KPSSP93 ve KPSSP94 puan türü kullanılacaktır.)

3- Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (02 Eylül 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

4- Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak.

5- Sınavlarda başarılı olan adaylar için sevk edilecekleri ilgili hastaneden “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği”ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Sözleşmeli Personel Olur” kararlı sağlık raporu almak ve haklarında yaptırılacak güvenlik tahkikatı sonucu olumlu olmak.

6 - 2019 Yılı İkinci Dönem Sözleşmeli Personel Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda belirtilen diğer şartları taşımak.

7- Şehit malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav (KPSS) puanına aldığı puanın (belirlenen taban puanı almış olmak şartıyla) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınacaktır.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 2019 YILI İKİNCİ DÖNEM SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI BİLGİLENDİRME KILAVUZU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler