Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı. İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığının 2018 yılı uzman erbaş alımına başvurular başladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı. İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığının 2018 yılı uzman erbaş alımına başvurular başladı. Adaylar başvurularını 26 Şubat 2018 tarihi saat 14:00’e kadar Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi internet sitesinden yapabilecekler.

Sahil Güvenlik Komutanlığının 2018 yılı uzman erbaş alımı yapacağı branşlar aşçı, kurbağa adam, serdümen ve şoför olarak kılavuzda belirtildi. Uzman erbaş alımına lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvurabilecek.

Genel başvuru şartları; T.C. vatandaşı ve erkek olmak, askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, 1 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olmak, en az 164 cm. boyunda olmak gerekiyor. Branşlar için aşağıdaki şartlardan birini taşımak gerekiyor.

Aşçı branşı için; Meslek liselerinin yiyecek içecek hizmetleri, aşçılık bölümü, aşçılık meslek lisesi ya da aşçılık meslek yüksekokulu mezunu olmak gerekiyor. Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın İkmal (aşçı) işleri ile ilgili sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olanlar, ilgili kurs/sertifika/bonservis-ustalık kalfalık-çıraklık belgelerine sahip olmak şartları bulunuyor.

Kurbağa adam branşı için; Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Kurbağa adam sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak. Meslek Yüksekokullarının Sualtı Teknolojisi bölümü mezunu olmak veya Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından onaylanmış en az 1 yıldız dalıcı belgesine sahip olmak gerekiyor.

Serdümen branşı için; Meslek Liselerinin Gemi Yönetimi ve Güverte, Denizcilik (Gemi Yönetimi), Denizcilik (Yat Kaptanlığı), Denizcilik (Balıkçı Gemisi Kaptanlığı), Yat Kaptanlığı bölümü mezunu olmak. Meslek Yüksekokullarının; Deniz Ulaştırma ve İşletme, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Marina/Yat İşletmeciliği bölümü mezunu olmak.

Fakültelerin Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olmak. Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında “Serdümen” sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak. Gemi adamları Belgesi sahibi olmak, Balıkçı gemileri/yat kullanmış olmak ve bunu belgelemek şartları bulunuyor.

Şoför branşı için; Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunmak. Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunmak şartları aranıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!