1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları 6 Aralık'ta Sona Eriyor
Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları 6 Aralık'ta Sona Eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları 6 Aralık'ta Sona Eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı lise mezunu aşçı, kurbağa adam, serdümen, şoför, muhafız ve telsizci olmak üzere uzman erbaş alımı yapıyor. Uzman erbaş alımı başvuruları 6 Aralık'ta sona erecek.

A+A-

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımları bilgilendirme kılavuzu kapsamında 13 Kasım'da başlayan başvurular 6 Aralık 2017'de sona erecek. Başvuru kılavuzu ve diğer tüm detaylara ayrıca aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Başvuru esnasında sözleşmeli er olanlar için duyuru: Başvuru tarihleri içerisinde ( 13 Kasım-6 Aralık 2017) sözleşmeli er olarak ilk sözleşmesini (3 yıllık) tamamlayan ve müteakip sözleşme süreleri içerisinde bulunan ve 1 ocak 2017 itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olanlar başvuru yapabilecektir. Sözleşme süresi sona ermiş olup, sözleşme yenilemeden sözleşmeli erlikten ayrılanlar için bu maddedeki yaş uygulaması geçerli değildir.

Uzman erbaş alımı başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 2017 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, Askerlik görevini yapmakta iken başvuran adaylar için, son başvuru tarihi (06 Aralık 2017) itibariyle terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 06 Haziran 2018 tarihinde terhis belgesini alabilecek durumda olmak) gerekiyor.

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak gerekiyor. (13 Kasım 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-17’de yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”ni olumlu olarak almak gerekiyor. (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir).

Yapılacak yazılı sınav (genel kültür ve meslek bilgisi), ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri, uygulamalı mesleki bilgi sınavları ile mülâkat sınavlarında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek gerekiyor.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak, Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir veya üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 148’nci maddesinin birinci fıkrasında yazılı suçlardan hükümlü bulunmamak gerekiyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş askerliğinin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak gerekiyor.

Tam sağlam olmak ve sınavlar sonrasında sevk edilecekleri hastanelerden branşına uygun sağlık raporu almak, ayrıca branş özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak gerekiyor.

Alım yapılacak branşa uygun ihtisasa sahip olmak, En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla, Sayfa-12’de yer alan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak gerekiyor.

Yabancı uyruklu kişilerle evlenenlerden; bu evlilikleri, 12 Mart 1997 gün ve 22931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikte belirtilen esaslar dâhilinde Genelkurmay Başkanlığı tarafından uygun görülmeyenler ile; başvuru ile atama yapılıncaya kadar geçen süre içerisinde çeşitli nedenlerle Türk vatandaşlığından çıkartılanların başvuruları kabul edilmez/iptal edilir. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.