1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sahil Güvenlik Sözleşmeli/Muvazzaf 97 Subay Alımı Yapacak! 2019 Yılı Personel Alımları
Sahil Güvenlik Sözleşmeli/Muvazzaf 97 Subay Alımı Yapacak! 2019 Yılı Personel Alımları

Sahil Güvenlik Sözleşmeli/Muvazzaf 97 Subay Alımı Yapacak! 2019 Yılı Personel Alımları

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2019 yılı personel alımları kapsamında 97 subay alımı için başvuru ilanı yayımlandı. 2019 yılı subay alımı başvuru şartları ve tarihlerine My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına JSGA başvuru kılavuzunda belirtilen branşlarda 97 muvazzaf/sözleşmeli erkek ve kadın subay alımı yapılacak.

2019 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı muvazzaf/sözleşmeli subay başvuru kılavuzu yayımlandı. Sahil Güvenlik subay alımı başvuruları 9 Nisan ile 29 Nisan 2019 tarihleri arasında olacak.

SAHİL GÜVENLİK SUBAY ALIMI BRANŞLARI

Sahil Güvenlik (Güverte), Sahil Güvenlik (Makine), Sahil Güvenlik Mühendis (Bilgisayar), Sahil Güvenlik Mühendis (Elektronik), Sahil Güvenlik Mühendis (Gemi İnşaat), Sahil Güvenlik Mühendis (Makine), Sahil Güvenlik Mühendis (İnşaat), Sahil Güvenlik İkmal, Sahil Güvenlik (Pilot), (Uçak Bakım/Pilotaj), Sahil Güvenlik (Pilot) (Elektronik), Sahil Güvenlik (Pilot) (Bilgisayar) ve Sahil Güvenlik (Pilot) alımı branşlarında toplam 97 Subay alımı için başvuru ilanı yayımlandı.

SAHİL GÜVENLİK SUBAY ALIMI GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Temini yapılacak branşlar için kılavuzda belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak veya kayıt tarihine (26 Ağustos 2019) kadar mezun olabilecek durumda olmak,

Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK veya ilgili kurum tarafından verilen denklik belgesini almış olmak ve sisteme yüklemek,

2019 YILI SUBAY ALIMLARI KPSS VE ALES ŞARTI

KPSS ve ALES puanı şartı aranan branşlar için; 2018 yılında yapılan KPSS sınavında Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 65 puan almış olmak ve son iki yıl içinde yapılan (2017-2018) ALES (Eşit Ağırlık Puan Türü) sınavlarının birinden en az 60 almış olmak, şehit ve malul eş ve çocukları için bu puanın en az %80’ini almış olmak,

SUBAY ALIMLARI YAŞ ŞARTI

1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.),

Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 01 Ocak 1987 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir. Lisansüstü öğrenimine devam eden adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

SUBAY ALIMI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler