1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı 2019 En Az Lise Mezunu
Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı 2019 En Az Lise Mezunu

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı 2019 En Az Lise Mezunu

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 uzman erbaş alımı kapsamında 6 branşta uzman erbaş alımı gerçekleştirecek. En Az lise mezunu uzman erbaş alımı için haberimiz inceleyebilirsiniz.

A+A-

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı ile alakalı kılavuz yayımladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı kapsamında lise mezunu ve önlisans mezunu uzman erbaş alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı ile alakalı 7 Ocak 2019 tarihinde yayımladığı uzman erbaş alımı bilgilendirme kılavuzu ile 6 meslek grubu lise ve önlisans mezunu alım gerçekleştireceğini duyurdu. Uzman Erbaş Alımı başvuruları 7 Ocak 2019 Pazartesi günü yani bugün itibariyle başladı. Başvurular 10 gün sürecek ve 17 Ocak 2019 tarihinde sona erecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman erbaş alımı için başvuracak olan adaylar şartları uyması durumunda Sahil Güvenlik Komutanlığı internet sitesi üzerinden başvuru gerçekleştirecekler.

SAHİL GÜVENLİK UZMAN ERBAŞ ALIMI ŞARTLARI VE BRANŞLAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 6 branşta yapılacak. Elektrikçi alımı; için başvuran adayların Meslek lisesi Elektrik, Elektrik-Elektronik, Teknolojisi, Mekatronik, Elektronik, Elektromekanik, Taşıyıcılar, Endüstriyel Elektronik, Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Otomasyon, Otomatik Kumanda, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü mezunu olması gerekiyor. Meslek Yüksek Okullarının ise; Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi bölümü mezunu olması aranan şartlar arasında yer alıyor. TEDAŞ tarafından verilen yüksek gerilim elektrik devrelerinde çalışabilirlik belgesinin de adaylarda bulunması gerekiyor.

Aşçı Alımı; için başvuru yapacak olan adayların meslek lisesi aşçılık veya meslek yüksek okulu aşçılık bölümü mezunu olması gerekiyor. Aşçı alımı için başvuracak olan adayların MEB onaylı ustalık- kalfalık-çıraklık belgelerinden en az birine sahip olması gerekiyor.

Telsizci Alımı; Askerlik hizmetini Telsiz/Telsizci, Telem, Muhabere sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak gerekiyor.

Şoför Alımı; başvuru yapacak olan adayların yeni sürücü belgelerinde CE ve DE sınıfı ehliyeti, eski ehliyeti bulunanlarda ise D sınıfı ehliyetinin bulunması gerekiyor.

Serdümen Alımı; Serdümen alımı için başvuru yapacak olan adayların, Meslek Liselerinin; Gemi Yönetimi ve Güverte, Denizcilik (Gemi Yönetimi), Denizcilik (Yat Kaptanlığı), Denizcilik (Balıkçı Gemisi Kaptanlığı), Yat Kaptanlığı bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olması gerekiyor.

Meslek Yüksekokulu mezunlarının ise ; Deniz Ulaştırma ve İşletme, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Marina/Yat İşletmeciliği bölümü mezunu olması ve askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olması gerekiyor.  Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Serdümen sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olması, Gemiadamları Belgesi sahibi olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak da aranan şartlar arasında yer alıyor.

Kurbağaadam Alımı; Askerlik hizmetini Kurbağaadam/Dalgıç sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak gerekiyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı için başvuru yapacak olan adayların en az lise mezunu ve 01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olması gerekiyor. Aşağıda bulunan linkten kılavuza erişim sağlayabilirsiniz. Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler