Sakarya Valiliği 150 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı İlanı

Sakarya Valiliğinin bekçi alım ilanları yayımlandı. Sakarya ilinin Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerine toplam 150 bekçi alımı yapılacak. Bekçi alımına dair ilan metni, başvuru şartları ve tarihleri için tıklayınız.

35721
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında Adapazarı ilçesi için 80, Serdivan ilçesi için 40, Erenler ilçesi için 20 ve Arifiye ilçesi için 10 olmak üzere toplam 150 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Bekçi alımı şartları ve başvurularına dair detaylar da şu şekildedir:

Bekçi alımı başvuruları ne zaman yapılacak?

Başvurular Sözlü sınav 16 – 30 Kasım 2017 tarihleri arasında İlçe Emniyet Müdürlüğüne bizzat yapılacaktır. Adaylar, çalışmak istedikleri ilçe için ekte yer alan Örnek dilekçe ve istenilen diğer evraklarla birlikte başvuracaklardır. Aynı anda birden fazla ilçe için başvuru kabul edilmeyecektir.

Bekçi alımı şartları şu şekildedir:

Erkek ve Türk vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, (Asıl aday listesine girenlerin bekçiliğe giriş sınavı için verdikleri dilekçenin Kaymakamlık tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğüne havale olduğu tarih; yedek aday listesine girenlerin ise adaylığa tayin tarihi dikkate alınacaktır.)

Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak gerekiyor.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak gerekiyor.

Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, en az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak gerekiyor. 150 bekçi alımı ilan metni için TIKLAYINIZ. Bekçi alımı yapılan tüm illerin listesi için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!