Sanayi ve Teknoloji Bakanı Açıkladı: Elektronik Kelepçe Geliyor!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, birçok alanda kullanılmak üzere elektronik kelepçe uygulaması için harekete geçildiğini ve milli bir elektronik kelepçe projesinin başlatıldığını duyurdu.

65915
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eylül Ayında Test Edilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “SİP kapsamında millileştirilen elektronik kelepçeler eylül ayından itibaren test amaçlı olarak Adalet Bakanlığına teslim edilmeye başlanacak. Artık kimseye muhtaç olmadan bu ürünü kendi ihtiyacımızı görecek şekilde kullanabileceğiz. Yurt dışından bu ürüne dönük talepler var. Burada da ihracat potansiyeli var. Bundan önceki süreçlerde elektronik kelepçelerin tamamı, yurt dışından bir İsrail firmasından ithal ediliyordu” ifadelerine yer verdi. Bakan Varank aynı zamanda bu uygulamanın en çok kadına yönelik şiddet olaylarında kullanılacağının altını çizdi.

Adalet Bakanlığı İlk Testleri Gerçekleştirecek

Sanayi İşbirliği Projeleri (SİP), kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünyada çokça kullanılan elektronik kelepçelerin artık millileştirilerek, ülkemizde de kullanımının önünü açtıklarını ifade etti. İlk testleri yapmak için bu elektronik kelepçelerin Adalet Bakanlığı’na verileceğinin altını çizen Varank, ürünü kimseye muhtaç olmadan kendimiz üretip, satacağız dedi.

Kamu Kurumlarında Milli Teknolojinin Kullanımı İçin Çalışmalar Yapılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmeye göre artık kamu kurumlarında milli teknoloji içeriğine sahip ürünlerin kullanımı için özendirici ve yönlendirici bir çalışma yapılıyor. Bakanlık, hem ülke imkanlarını hem de milyonlarca insanın kabiletini kullanarak teknolojide adımlar atmak için çaba harcadıklarını dile getirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0