1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sandık Kurullarında Görev Alacak Memurlarla İlgili İzin Genelgesi Yayımlandı
Sandık Kurullarında Görev Alacak Memurlarla İlgili İzin Genelgesi Yayımlandı

Sandık Kurullarında Görev Alacak Memurlarla İlgili İzin Genelgesi Yayımlandı

11 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan başbakanlık genelgesi ile Sandık Kurullarında Görevlendirilen Kamu Görevlileri hakkında seçim tarihlerinde izinlerle ilgili düzenleme yapıldı. 2018/9 Başbakanlık genelgesi tam metni için tıklayınız.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 20 Nisan 2018 tarihli ve 1183 sayılı kararı gereğince; 24 Haziran 2018 Pazar günü birlikte yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci dönem milletvekili genel seçimleri ile ilk oylamada geçerli oyların salt çoğunluğu sağlanamadığı takdirde ikinci oylaması 8 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun uyarınca kamu görevlilerinin sandık kurullarında görevlendirilmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda; seçimin her aşamasında görev alması muhtemel kamu görevlilerinin yıllık izinlerinin planlanmasında seçim tarihinin dikkate alınması zorunlu olup bu hususta il ve ilçe seçim kurulları ile koordinasyon içerisinde, kamu personelini de mağdur etmeyecek şekilde gereken tedbirler ivedilikle alınacaktır.

Bu itibarla; seçim iş ve işlemlerinin düzen içerisinde yerine getirilebilmesi, millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla, sandık kurullarında görevlendirilen kamu görevlilerinin, görevli oldukları sürelerde, görev yaptıkları yerlerde bulunmalarının sağlanması Başbakan Binali Yıldırım tarafından 2018/9 sayılı genelge ile duyuruldu. Genelgenin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.