1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Savunma Sanayi 34 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Savunma Sanayi 34 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Savunma Sanayi 34 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 34 kamu personeli sözleşmeli memur alımı yapacak. Savunma Sanayii personel alımı başvuru tarihleri ve şartları için tıklayınız.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı özel bilgi ve ihtisas gerektiren konularda çalıştırılmak üzere sınavla kadro karşılıksız sözleşmeli personel alımı yapacak. 34 kamu personeli alımı memur alımı için başvuru detayları ve şartları yayımlandı.

3238 sayılı Kanunun 8'inci maddesi ve 2010/285 sayılı Bakanlar Kurulu Karan esaslarınca çalıştırılmak üzere sözlü sınavla 15 Proje Mühendisi, 19 Proje Asistanı olmak üzere toplam 34 sözleşmeli memur alımı yapılacak.

Sınava başvuruda bulunacak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımaları, sınava başvuruda bulunacak adayların, yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmaması gerekmektedir.

Sözleşmeli memur alımı özel şartları:

Proje Mühendisi Pozisyonu için; Üniversitelerin Tablo 1'de belirtilen öğrenim bölümlerinden lisans düzeyinde veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmaları,

21-28 Mayıs 2017 ve 22-29 Temmuz 2018 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) birinden KPSS P(1) puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları,

Son müracaat tarihi itibariyle son iki yıl içerisinde Yabancı Dil Sınavı (YDS)'den İngilizce alanında en az 70 (yetmiş) puan veya uluslararası geçerliliği olup, dil yeterliliği bakımından YDS seviyesine denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen başka bir puana sahip olmaları gerekmektedir.

Bu pozisyonlar için daha önce sınavda iki defa başarısız olanlar sınava kabul edilmeyeceklerdir.

Proje Asistanı için; Üniversitelerin ilan metninde belirtilen öğrenim bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden birinden mezun olmaları,

21-28 Mayıs 2017 ve 22-29 Temmuz 2018 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) birinden KPSS P(1) puan türünden en az 65 (altmış beş) puan almış olmaları,

Son müracaat tarihi itibariyle son iki yıl içerisinde Yabancı Dil Sınavı (YDS)'den İngilizce alanında en az 60 (altmış) puan veya uluslararası geçerliliği olup, dil yeterliliği bakımından YDS seviyesine denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen başka bir puana sahip olmaları gerekmektedir.

Bu pozisyonlar için daha önce sınavda iki defa başarısız olanlar sınava kabul edilmeyeceklerdir. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler