Sayıştay Başkanlığı Brüt 6372.49 TL Maaş İle Programcı Alıyor

Sayıştay yayınladığı kamu personeli alımı ilanı ile bünyesinde görev yapacak 9 programcı alacağını duyurdu.

53360
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sayıştay Başkanlığı sözleşmeli programcı alımına dair kamu personeli alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre; toplamda 8 sözleşmeli personel alınacak. Alınan personele; tavan ücreti, brüt 6372.49 TL’yi geçmeyecek ve başkanlıkça belirlenecek sözleşme ücreti ile en az 1240.67 TL net ek ödemede bulunulacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya askerlikten muaf bulunmak. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. ÖSYM tarafından yapılan 2018 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavında (B) grubu KPSSP1 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak. YDS veya dengi sınavlardan en az D düzeyinde puan almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin 22/01/2019 tarihli “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.)

Kamu kurumlarında çalışmış olanlardan, son iki yıl içinde sözleşme feshi veya başka bir sebeple görevine son verilmemiş olmak. Bu ilanın 3.2 nci maddesinde belirtilen belgeleri 06 Mayıs 2019 tarihinde mesai bitimine kadar eksiksiz şekilde teslim etmek.

Başvuruda bulunan ve sınava katılma şartlarını taşıyan adayların sayısının kadro sayısının 10 katından fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olandan başlamak üzere ilân edilen pozisyon sayısının 10 katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava davet edilecektir.

Eğitim şartı

Üniversitelerin en az 4 (dört) yıl süre ile eğitim veren, aşağıda ilgili gruplarda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumunca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. Atanma Şartları: Sayıştay Başkanlığı tarafından yaptırılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak.

Başvuru Tarihi ve Yeri

Başvuruda bulunacak olan adayların; 06.05.2019 günü mesai bitimine kadar Sayıştay Başkanlığına evrakları teslim etmeleri gerekecek. Başvurular şahsen yada posta ile yapılacak. Posta ile başvuru yapacak olan adayların İnönü Bulvarı, No:45, Balgat / Ankara adresine son başvuru tarihine kadar evraklarını göndermeleri gerekecek.

SINAV TARİHİ, YERİ, ŞEKLİ VE SINAV KONULARI

Sınav sözlü yapılacaktır. Sözlü sınav mesleki bilgi ve uygulamayı ölçer nitelikte olacaktır. Alım ile alakalı tüm detaylara aşağıda bulunan ilan metninden erişim sağlayabilirsiniz.

pdf.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!