1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sayıştay "Emniyet Personeline Ödemeler Amaca Aykırı Ödenmiş"
Sayıştay "Emniyet Personeline Ödemeler Amaca Aykırı Ödenmiş"

Sayıştay "Emniyet Personeline Ödemeler Amaca Aykırı Ödenmiş"

Sayıştay tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönelik yaptığı 2013 işlemlerini içeren incelemede; bazı ödemelerin amaca aykırı yapıldığı tespit etti.

A+A-

Sayıştay tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönelik yaptığı 2013 işlemlerini içeren incelemede; bazı ödemelerin amaca aykırı yapıldığı tespit etti.

Sayıştay tarafından yapılan incelemede zaten emniyet personellerinin görev tanımında bulunan bazı işlerin taltif konusu olarak belirtilip ve EGM Personeline ödemeler yapıldığını ve bu ödemelerin artık rutin haline geldiğini belirtti. Sayıştay tarafından yapılan incelemede; Emniyet Genel Müdürlüğünde para mükafatı ile ödüllendirilen personele ilişkin verilere göre, 2013 yılında 157.913 personelin toplam 1.439.651 adet maaş taltifi ile ödüllendirildiği belirtildi. Danıştay  tespitinde Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatı mensuplarının çalışma şartları ve görev riskleri göz önüne alındığında, personele verilen ödül ve ikramiyeleri dayandığı koşullar ile diğer kamu kurumları çalışanlarına verilen ödül ve ikramiyelerin koşullarının kıyaslanamayacağı açık olduğunu da belirtti.

Sayıştay tarafından yapılan incelemede bir diğer tespit ise; Özel Harekat ve Operasyon Tazminatına İlişkin Esaslar çerçevesinde verilen operasyon tazminatının, bazı şartları taşıyan personellere değil tüm emniyet personeline verildiği ve bu ödemenin standartlaştırılarak her ay yapıldığı oldu. Sayıştay bu ödemenin özel harekat ve operasyon timi olarak görev yapması ve fiilen bu görevi yerine getirmesi durumunda verileceğini belirtti. Bu durumun dışında kalan kişilerin operasyon tazminatı almasının mümkün olmadığı belirtildi.

Sayıştay " Seyyar Görev Tazminatı Alamazlar"

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler