Sayıştay Memur Alımı Geç Başvuru Günü 30 Nisan 2018

Sayıştay Başkanlığı 2018 yılı memur alımları kapsamında Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı olmaksızın personel alıyor. 24 Nisan'da biten başvurular için, bugün de geç başvurular alınacak. Geç başvuru günü işlemleri ve detaylar için tıklayınız.

featured

2018 yılı Sayıştay Başkanlığı Sayıştay denetçi yardımcısı adaylığı sınavı başvuru kılavuzu kapsamında geç başvuru günü 30 Nisan 2018 23.59’da sona erecek. ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS üzerinden başvuru yapılabilir.

Sayıştay memur alımı sınavına başvuruları 18-24 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Geç başvuru günü ise 30 Nisan 2018 tarihi olarak açıklanmıştı. Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınava Ankara’da alınabileceklerdir.

Sayıştay memur alımı başvuru şartları; Sınava bir lisans programından mezun olup, Eleme Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olan adaylar (1 Ocak 1983 ve daha sonraki doğumlular), başvurabileceklerdir.

Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Yönetmeliği’nin 4. maddesi gereği, sınava gireceklerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmaları gerekmektedir.

Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi yardımcısı adaylığı eleme sınavı için TIKLAYINIZ. Aday Başvuru Formu için TIKLAYINIZ. Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu için TIKLAYINIZ. Başvuru Merkezleri için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sayıştay Memur Alımı Geç Başvuru Günü 30 Nisan 2018

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!