1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sayıştay'a 2017 Yılında Personel Alımı Yapılacak
Sayıştay'a 2017 Yılında Personel Alımı Yapılacak

Sayıştay'a 2017 Yılında Personel Alımı Yapılacak

2017 yılı için birçok Bakanlık, kamu kurum ve kuruluşuna personel alımları açıklandı. Çoğu için ilanlar yayınlanmasa da açıklamalar dahilinde adaylar duyurulara odaklanmış durumda. Sayıştay Başkanından da 2017 yılı için personel alımı açıklaması geldi.

A+A-

2017 yılı planlamaları dahilinde birçok kamu kurum ve kuruluşu ve Bakanlıklara personel alımı açıklamaları gelmeye devam ediyor. Bazıları için alımlar konusunda somut işlemler başlarken diğerleri için ilanların yayınlanması bekleniyor. Sayıştay için de 2017 sonunda personel alınacağı belirtildi.

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş da katıldığı sempozyumda sorulan soru üzerine Sayıştay'a personel alımı olup olmayacağı konusuna açıklık getirdi. 2017 yılı Sonbahar'da alım için sınav açılacağını dile getiren Sayıştay Başkanı personel sayısının ne kadar olacağı konusunda bilgi vermedi.

Alımlar konusunda en hızlı davranan ve alım için açıklama yapılmasının ardından bir hafta içerisinde ilanı yayınlayan kurum PTT olmuştu. Her ne kadar 2 bin 500 personel alımının sadece 500 adetini tek il için gerçekleştiriyor olsa da en azından alım konusunda adayları fazla bekletmeden süreç işlemeye başladı.

Bilindiği üzere kamuya alımlar önceden olduğu gibi hızlı işlememekte, haklı olarak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmaları yapılmaktadır. Adayların bu soruşturmalarının yapılmasının ardından atamaları sonradan yapıldığı için süreç önceki alımlara göre uzayabilmektedir. Bu kapsamda kurumlar açıklamalarını yapmasının ardından süreci daha da hızlandırmaları yerinde olacaktır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler