Seçimler Öncesi Etkili Bir Kamuoyu Sözleşmelilere Kadro Getirebilir

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi öncesi etkili bir kamuoyunun sözleşmelilere kadro getirmesi gündeme geldi. 4/B’lilere kadro için My Memur olarak her daim çabaladık ve çabalamaya devam ediyoruz.

42600
Daha Fazla Göster

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 4/B sözleşmeli çalışan memurların kadrolu olarak atanmaları için imza kampanyası başlattıklarını ve 20 Mayıs 2018 tarihine kadar bu imza kampanyasının süreceğini belirtti.

Gerek 4/B sözleşmeli çalışanlar, gerekse kadrolu 4/A devlet memurlarının bu kampanyaya destek vermesinin gerekliliğine vurgu yaptı. 4/B sözleşmeli statüsünde istihdamın giderek arttığını ve bunun önüne geçilmezse devlet memurlarının elindeki güvence ve kazanımların riske gireceği belirtildi.

Etkili kamuoyu ile sözleşmelilere kadro gelebilir! Genel Başkan Geylan kamuoyu çalışmalarının etkili yapılabilmesi halinde, sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesinin sağlanabileceğini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın tüm kamu çalışanlarının sözleşmeli olması ifadelerine karşılık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun istihdam modelinde bir değişiklik olmayacağını açıkladığı vurgulandı.

Bu noktada asıl işin kamu çalışanlarına düştüğünü ve etkili bir durum sergilenmezse ve haklara sahip çıkılmazsa, iş güvencesinin dahi memurların ellerinden alınacağı belirtildi. Her bir kamu çalışanının bu kampanyaya destek vermesi gerekliliğini belirten Başkan Geylan, imza kampanyasında ciddi bir sayıya ulaşılırsa neticenin de bir o kadar güçlü olacağını belirtti.

2011 Seçimlerinde 230 bin 4/B’li kadrolu oldu! 12 Haziran 2011 genel seçimleri öncesinde bir KHK çıkaran hükümetin tüm 4/B çalışanları kadroya geçirdiğini belirtti. Bunlardan 68 bin kişinin öğretmen olduğunu belirtti.

2005 yılında 4/C statüsünde kısmi zamanlı geçici sözleşmeli öğreticilik, Türk Eğitim Sen’in konuyu yargıya taşıması ile tam zamanlı hale geldiği belirtildi ve uygulama iptal edildi.

Geylan, 2011 seçimleri öncesinde muhalefet partilerinin seçim beyannamelerine sözleşmeli memur istihdamını kaldıracağını koymasının ardından hükümetin sözleşmeli personel alımlarını bırakıp herkese kadro verdiğini açıkladı.

24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde de aynı kararlılıkla kamuoyu oluşturulmasının gerekliliği vurgulandı ve bunun tüm kamu çalışanlarıyla ortak yapılması gerektiği belirtildi. Kampanyaya destek için çalışanların da bu konuda özverili olması talep edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçimler Öncesi Etkili Bir Kamuoyu Sözleşmelilere Kadro Getirebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  sözleşmeli personele KADRO için imza kampanyası var, yaklaşık 150 imza kaldı tamamlanmasına…
  destek olun :

  https://www.change.org/p/cumhurba%C5%9Fkanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-4-b-s%C3%B6zle%C5%9Fmeli-personele-kadro-verilsin

 2. İyiki varsınız mymemur.. Teşekkürler

 3. 3 sene önce

  allah razı olsun sizin gibi editörden siteden iyi ki varsınız.

 4. 3 sene önce

  Sizlee kadar memurlar ner destek verseydi bu iş çoktan olmuştu Ne hikmet se adını bile anmiyor bu konuları geri planda tutuyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!