1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Seçimler Öncesi Etkili Bir Kamuoyu Sözleşmelilere Kadro Getirebilir
Seçimler Öncesi Etkili Bir Kamuoyu Sözleşmelilere Kadro Getirebilir

Seçimler Öncesi Etkili Bir Kamuoyu Sözleşmelilere Kadro Getirebilir

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi öncesi etkili bir kamuoyunun sözleşmelilere kadro getirmesi gündeme geldi. 4/B’lilere kadro için My Memur olarak her daim çabaladık ve çabalamaya devam ediyoruz.

A+A-

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 4/B sözleşmeli çalışan memurların kadrolu olarak atanmaları için imza kampanyası başlattıklarını ve 20 Mayıs 2018 tarihine kadar bu imza kampanyasının süreceğini belirtti.

Gerek 4/B sözleşmeli çalışanlar, gerekse kadrolu 4/A devlet memurlarının bu kampanyaya destek vermesinin gerekliliğine vurgu yaptı. 4/B sözleşmeli statüsünde istihdamın giderek arttığını ve bunun önüne geçilmezse devlet memurlarının elindeki güvence ve kazanımların riske gireceği belirtildi.

Etkili kamuoyu ile sözleşmelilere kadro gelebilir! Genel Başkan Geylan kamuoyu çalışmalarının etkili yapılabilmesi halinde, sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesinin sağlanabileceğini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın tüm kamu çalışanlarının sözleşmeli olması ifadelerine karşılık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun istihdam modelinde bir değişiklik olmayacağını açıkladığı vurgulandı.

Bu noktada asıl işin kamu çalışanlarına düştüğünü ve etkili bir durum sergilenmezse ve haklara sahip çıkılmazsa, iş güvencesinin dahi memurların ellerinden alınacağı belirtildi. Her bir kamu çalışanının bu kampanyaya destek vermesi gerekliliğini belirten Başkan Geylan, imza kampanyasında ciddi bir sayıya ulaşılırsa neticenin de bir o kadar güçlü olacağını belirtti.

2011 Seçimlerinde 230 bin 4/B’li kadrolu oldu! 12 Haziran 2011 genel seçimleri öncesinde bir KHK çıkaran hükümetin tüm 4/B çalışanları kadroya geçirdiğini belirtti. Bunlardan 68 bin kişinin öğretmen olduğunu belirtti.

2005 yılında 4/C statüsünde kısmi zamanlı geçici sözleşmeli öğreticilik, Türk Eğitim Sen’in konuyu yargıya taşıması ile tam zamanlı hale geldiği belirtildi ve uygulama iptal edildi.

Geylan, 2011 seçimleri öncesinde muhalefet partilerinin seçim beyannamelerine sözleşmeli memur istihdamını kaldıracağını koymasının ardından hükümetin sözleşmeli personel alımlarını bırakıp herkese kadro verdiğini açıkladı.

24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde de aynı kararlılıkla kamuoyu oluşturulmasının gerekliliği vurgulandı ve bunun tüm kamu çalışanlarıyla ortak yapılması gerektiği belirtildi. Kampanyaya destek için çalışanların da bu konuda özverili olması talep edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
İlgili Haberler