Seçmen Listeleri Muhtarlıklarda Askıya Çıktı

24 Haziran 2018 TBMM 27. dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için seçmen listeleri tüm muhtarlıklarda askıda. 24 Haziran seçmen listelerine dair YSK açıklaması için tıklayınız.

42369
Daha Fazla Göster

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri (NVİ) Genel Müdürlüğü’nün Adres Kayıt Sistemi’nden seçmen niteliğini taşıyan kişilere ait kayıtların yer aldığı muhtarlık bölgesi askı listeleri açıklandı.

YSK Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü Seçim Bilişim Sistemine (SEÇSİS) aktarılmış olması nedeniyle 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda 8 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde kullanılacak seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarıldı.

Muhtarlık bölgesi askı listelerinin güncelleştirilmesi amacıyla, seçmene ait verilerdeki değişimi belirleyen; ad, soyad, yaş, cinsiyet düzeltimi, seçme ehliyetini kaybetme (kısıtlanma, kamu hizmetinden yasaklanma vb.) veya yeniden kazanma gibi yargı kararlarına, asker olanlara, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kaybetme veya yeniden kazanma ile vefata dair bilgilere, seçim bölgesi içinde veya dışında vuku bulan yerleşim yeri değişiklik verilerine ait usul ve esaslar ile askı süresini, bu süre içinde yapılacak itirazlar YSK tarafından ayrıca açıklanmıştı.

Muhtarlık bölgesi askı listeleri açıklandı! Muhtarlık bölgesi askı listeleri 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 8.00’de, muhtarlık bölgeleri esas alınarak ait oldukları mahalle veya köylerde halkın kolaylıkla görüp okuyabileceği yerlerde askıya çıkarıldı.

Muhtarlık bölgesi askı listeleri nedir? Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde kullanılmak üzere askıya çıkarılacak muhtarlık bölgesi askı listeleri; Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Adres Kayıt Sistemi’nden alınan, Türkiye’de ikamet eden ve seçmen niteliğini taşıyan kişilere ait kayıtların, gerekli işlemler yapıldıktan ve seçmen kütüğüne dönüştürüldükten sonra muhtarlık bölgesi askı listeleri haline getirilen listeler olarak açıklandı. YSK yurt içi seçmen usul ve esasları için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçmen Listeleri Muhtarlıklarda Askıya Çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!