1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Şehir Hastaneleri Sektöre Değer kattı
Şehir Hastaneleri Sektöre Değer kattı

Şehir Hastaneleri Sektöre Değer kattı

Kayseri, Manisa, Konya’da olduğu ibi Ankara’da da şehir hastanelerinin yapılacağı bölgelerde emlak fiyatlan değer kazandı.

A+A-

Kamu özel ortaklığı modelinde yaklaşık 60 bin yatağa ulaşacak olan ve devletin yapacağı toplanı yatırım paketinin 20 milyar dolar mertebesinde olması öngörülen şehir hastaneleri; gayrimenkul sektörüne de ivme kazandırdı. Kayseri, Manisa, Konya’da olduğu ibi Ankara’da da şehir hastanelerinin yapılacağı bölgelerde emlak fiyatlan değer kazandı. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtını Ajansı’nın; Sövereign We-alth Fund Institute (SWF) ile birlikte, Türkiye’de ilk defa düzenlediği ve 30 ülkeden Ulusal Varlık Fonları yöneticileri, emeklilik fonları ve özel fon yöneticilerinin katıldığı “Türkiye Yatınm Zirvesinde panelist olan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan; Türkiye’nin ilk şehir hastanesinin yatırımcısı olarak Kamu Özel Ortaklığı (Public-Private Partnership - PPP) projelerinin başta gayrimenkul olmak üzere pek çok sektöre ivme kazandırdığını belirtti. Kayseri ve Ankara’dan örnek veren Arslan, kamunun tecrübesi özel sektörün dinamizmi ile yapılacak olan bu projelerin yatırımların bulundukları konum itibariyle şimdiden

konut ve karma kullanım projelerine büyük bir ivme kazandırdığını söyledi. Mevcut hastanelerin konum itibariyle şehirlerin en kupon bölgelerinde olduğunu da belirten Arslan, şehir hastanelerinin yapımıyla taşınacak hastanelerin bölgelerinde de ciddi bir gayrimenkul yatırım fırsatı doğduğuna dikkat çekti.

Yatırımcılar ağırlandı

Zirve’de Türkiye’nin toplam büyüklükleri 7 trilyon dola r gibi bir rakama ulaşan ulusal varlık fonlarının önemli temsilcilerini ilk kez ağırladığına değinen Başbakanlık Yatırım Ajansı ve WAIPA Başkanı İlker Aycı da, Türkiye'de yatırımların finansmanının çeşitlendirilmesi açısından toplantının son derece önemli olduğunu söyledi. Dünyada toplam 1,5 trilyon dolar civarında olan doğrudan yatırım pastasının içerisinde 200 milyar dolar doğrudan yatırımın Zirve’ye katılan fonlar tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çeken Aycı, “Bu açıdan, fiziki anlamda gelip ülkemizi yerinde görmeleri, incelemeleri, katılımcıların net bir Türkiye fotoğrafı almalarını sağlayacak” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.