1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Şehit Abisinin Mağduriyeti 2 Yıldır Sürüyor
Şehit Abisinin Mağduriyeti 2 Yıldır Sürüyor

Şehit Abisinin Mağduriyeti 2 Yıldır Sürüyor

Yetkililer tarafından memurluğa geçeceği sırada yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı 2 yıldır mağduriyet yaşayan şehit abisinin sesini kimse duymuyor! Şehit abisi eski uzman çavuşun memurluğa geçişi için yetkililerin gerekli çalışmayı yapacağını umuyoruz.

A+A-

Kahramanmaraş’tan bize ulaşan bir takipçimizin, şehit abisi Okyar Esendere’nin mağduriyetini duyurmak istiyoruz. 2009 yılında Hakkari Yüksekova’da uzman çavuş olarak göreve başlayan Esendere, 2010 yılında kardeşi Elhas Esendere’yi Hakkari Şemdinli’de kaybetti.

 

Uzman çavuşumuzun kardeşi Elhas Esendere ŞEHİT düştü. Şehidimize My Memur olarak bizler de Allahtan Rahmet diliyoruz. Ruhu Şad Olsun. 2010 yılında kardeşinin şehit olmasından dolayı Kahramanmaraş Aksu kışlasına tayini gerçekleştirildi. Fakat şehit abisinin dramı bundan sonra başladı. İşte detaylar:

 

2015 yılında Kahramanmaraş Dulkadiroglu Kaymakamı ve yanındaki heyet uzman çavuşun ziyarete geldi. Kaymakam bey aileye devlet olarak bizden bir isteğiniz var mı diye sorduğunda ailesi asıl sıkıntılarını dile getirdiler: Ailesinin yanına uzman çavuş olarak gelmesinin hiçbir etkisinin olmadığı belirtildi.

 

Çünkü sürekli dış göreve gönderilmesinden dolayı %96 engelli olan abisine bakmakta zorluk yaşadıklarını ve bu kapsamda uzman çavuşluktan memurluğa geçiş yapması için ailesi yetkililerden destek istedi ve Kaymakam bey de bunun olması yönünde olumlu görüşünü belirtti.

 

Kaymakamlık özel kalemi uzman çavuşu arayarak hangi kuruma atanmak istediğini sordular. Uzman çavuş devletin kendisini nereye layık görüyorsa orada çalışabileceğini belirtti. Daha sonra engelli abisi ile birlikte zamanın Valisinin yanına gidip durumlarını anlattılar. Vali’nin kendisine istifa et gel ben senin atamanı yapacağım dediğini belirtti.

 

2015 Aralık ayında bu sebepten istifa eden Uzman çavuş Vali’nin yanına giderek gerekli evrakları, belgeleri İçişleri Bakanlığına ve Aile Bakanlığına iletilmesini sağladı. Fakat her iki Bakanlıkta istifa eden uzman çavuşun talebini reddetti. Ardından kabine değişikliği ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğunu belirten Uzman Çavuş Vali’nin de tayininin çıkması ile sorun daha da çıkılmaz hale geldi.

 

Yeni Vali’nin de yanına giden Uzman Çavuş durumu anlattı. Fakat istifası ile ilgili olarak kendisinin bir beyanı olmadığını söylediğini söyleyen uzman çavuş Mart ayında abisini kaybetti. 2 çocukla işsiz kalan uzman çavuş çalmadığı kapı kalmadığını bizlere de iletti ve destek istedi. Konuyla ilgili olarak kendisine hiçbir destek olmadığını belirten bu kardeşimizin sesini yetkililerin duymasını ve şehidimizin emanetlerinin sıkıntı yaşamamasını umuyoruz.

 

33-002.jpg 44-001.jpg 

11-001.jpg  22.jpg

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum