1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit Abisinin Mağduriyeti 3 Yıldır Çözülemedi
Şehit Abisinin Mağduriyeti 3 Yıldır Çözülemedi

Şehit Abisinin Mağduriyeti 3 Yıldır Çözülemedi

My Memur olarak 2017 yılında gündeme getirmemizin ardından birçok haber ajansı tarafından kendilerine ulaşılmasına rağmen mağduriyete dair bir gelişme maalesef yaşanmadı. Şehit abisi ve ailesinin mağduriyetinin giderilmesi için adım atılsın!

A+A-

2017 yılı Eylül ayında bizlere ulaşarak gündeme getirmemiz gereken bir konuyla ilgili olarak şehit abisinin sesi olmuştuk. Haberimizin adından ulusal basından da destek gören şehit abisi ve ailesinin mağduriyetine dair maalesef yetkililer tarafından bir adım atılmadı.

Mağduriyet 3 yıldır devam ediyor! Kahramanmaraş’ta yaşayan Okyar Esendere 2009 yılında Hakkari Yüksekova’da uzman çavuş olarak göreve başlamıştı. 2010 yılında ise kardeşi Elhas Esendere Hakkari Şemdinli’de şehit düştü.

2010 yılında kardeşinin şehit olmasından dolayı Kahramanmaraş Aksu kışlasına tayini yapıldı. Tayininin kendi iline yapılmış olmasına rağmen sürekli dış görevden dolayı ailesinin yanına gelmesinin bir etkisi olmadığını belirtti.

Dönemin yetkililerinden de destek sözü alarak memurluğa geçişi konusunda çalışma yapılacağı belirtildi. Dönemin valisi tarafından kendisine atanma sözü verildiğini belirten şehit abisi Esendere’ye istifa etmesi söylendi.

2015 yılında yaşanan gelişmeler aynen şu şekildeydi: İstifa eden uzman çavuş Esendere, evraklarını valiliğe teslim etti. Valilik İçişleri ile Aile Bakanlığına talebi iletti, fakat her iki Bakanlık da geri çevirdi. Ardından valinin değişmesi ile şehit abisi uzman çavuş’un durumu çıkmaz bir hale geldi.

Uzman çavuş yeni valiye istifa sebebini ve talebini iletti. Fakat bu şekil bir istifanın yeni vali tarafından verilmemesinden dolayı umudunu yitiren Esendere’nin geçtiğimiz yıl yine gündeme gelmesinin ardından bu yıl unutulduğunu görüyoruz. Umarız her şeyin ortada olduğu bu durumla ilgili çalışma yapılır ve konu yetkililer tarafından çözülmesi noktasında destek şehit abisi Esendere’ye ulaşır.

33-002.jpg 44-001.jpg 

11-001.jpg  22.jpg 

33915.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler