1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Şehit Gazi-Sen 5. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerini Açıkladı
Şehit Gazi-Sen 5. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerini Açıkladı

Şehit Gazi-Sen 5. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerini Açıkladı

Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları ile Tüm Vatansever Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu tarafından memurların 5. dönem Toplu Sözleşmesi için talepler açıklandı.

A+A-

Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları ile Tüm Vatansever Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu “Şehit Gazi-Sen” tarafından 2020-2021 toplu sözleşmesi için talepler sıralandı. Madde madde tüm kamu görevlilerini yakından ilgilendiren ve önemli detaylara yer veren Şehit Gazi-Sen’in taleplerini My Memur olarak gündeme getiriyoruz.

2020 yılı için %10 + %10, 2021 yılı için %10 + %10 zam + aylık enflasyon farkı + refah payı verilmelidir.

Tüm kamu görevlilerine 1 derce verilmelidir.

12 Milyon emeklimize verilen bayramlarda ki ikramiyeler tüm kamu görevlilerine verilmelidir,

3600 ek gösterge tüm kamu görevlilerine ayrım yapılmadan verilmelidir,

İstanbul ve 1. Dereceli terör bölgelerinde çalışan tüm kamu görevlilerine 250 TL kira yardımı ödenmelidir.

Tüm Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına, kademeli bir şekilde kurum içi uzmanlık kadrosu tahsis edilerek, ‘Uzmanlaşma’ sağlanmalı ve kamu görevlilerinin özlük hakları iyileştirilmelidir.

Eşit işe eşit ücret kavramının, detaylandırılarak Kamu Kurum ve Kuruluşların iş yükü, devlet kaynaklarına getirisi değerlendirilerek adaletli bir ücret dengesi oluşturulmalıdır.

Döner Sermayeden alman ücretlerde ki haksızlıklar giderilerek adaletli bir dağıtım sağlanmalıdır.

Şeflik ve altı kadrolarda görevde yükselmeye tabi atamalarda mülakat kaldırılmalıdır.

Kamuda sözleşmeli olarak istihdam edilen tüm çalışanlar kadroya alınmalıdır.

3713 sayılı Kanun kapsamındaki malül ve gazilerin (3713 sayılı Kanunun ek birinci maddesinin üçüncü fıkrasının (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde sayılan maluller ile 670 sayılı KHK’nın 9 uncu maddesine göre tazminat hakkından faydalanan gaziler); ilköğretim, ortaokul, ilkokul mezunu olmaları halinde atama teklifleri “memur” unvanlı kadrolara yapılmıştır.

Tüm Gazi ve Şehit Yakınlarından ilköğretim, ortaokul, ilkokul mezunu olanların hepsi, ayrım yapılmaksızın memur kadrosuna atanmalıdır.

3713 sayılı Kanun kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına atanan Gazi, Gazi Ve Şehit Yakınları atandıktan sonra bitirdikleri üst öğrenimlerine göre; sınavsız unvan değişikliği hakkı getirilmelidir.( Bu değişiklik 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununda yapılmıştır.)

3713 sayılı Kanun kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına atanan Gazi, Gazi Ve Şehit Yakınlarının kadrolarının tamamı şahsa bağlı kadro yapılmalıdır.

Gazilerimize 3600 gün ile emeklilik imkânı sağlanmalıdır.

Üniversitelerde görevli; Gazi, Gazi Ve Şehit Yakınlarına üniversiteler arası naklen geçiş imkânı tanınmalıdır.

Şehit yakınlarının (Çocuğu, kardeşi) süresiz tanıtım kimlik kartı verilmelidir.

2014-2016 yılları arasında atanan, Gazi Ve Gazi Ve Şehit yakınları Mezuniyetlerine bakılmaksızın, Memur(Ş), Hizmetli(Ş), Sürekli İşçi kadrolarına atanmıştır. 2016 Eylül ayından itibaren yapılan atamalar ise Mezuniyetlere göre ve Unvanlara uygun kurumlara yapılmıştır. Ara dönemde atananların bazıları Unvanlarını almasına rağmen Unvanlarına uygun işler yapamamaktadır.

Bu sebeple bu ara dönemde atanan; Gazi Ve Gazi ve Şehit yakınlarına bir defaya mahsus Unvanlarına uygun. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına naklen geçiş yapabilmelidir.

Şehit Çocuklarının tamamı. Gazilerimize 2. iş imkânı ve diğer kanunları iş hakkı sayısının 3'e çıkarılması.

Şehit - Gazi haklarının eşitlenmesi noktasında iyileştirmeler yapılmalıdır.

1-046.jpg2-036.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
İlgili Haberler