1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Şehit Yakınları, Gazi, Gazi Yakınları ve Vazife Malullerinin Memurluğa Alınmaları Nasıl Oluyor?
Şehit Yakınları, Gazi, Gazi Yakınları ve Vazife Malullerinin Memurluğa Alınmaları Nasıl Oluyor?

Şehit Yakınları, Gazi, Gazi Yakınları ve Vazife Malullerinin Memurluğa Alınmaları Nasıl Oluyor?

Şehit Yakınları, Gazi, Gazi Yakınları ve Vazife Malullerinin Memurluğa Alınmaları Nasıl Oluyor? 8 Şubat 2015 tarihli Kamu Personeli Genel Tebliğ...

A+A-

Devlet personel Başkanlığı tarafından 8 Şubat 2015 tarihinde Kamu Personeli Genel Tebliğ Yayımlandı. Tebliğ ile 24 Mayıs 2013 tarihinde resmi gazetede yayınlanan tebliğin Devlet Memurluğuna Alınma başlıklı bölümünün değiştirildiği belirtilerek değişiklik belirtildi.

Tebliğde aslında bizlerin bildiği kanun ve Yönetmeliklerle belirlenmiş memur alımları ile ilgili süreç ve alımların nasıl yapılacağı ile ilgili hususlara yer verildi. Bunlardan biride Şehit Yakınları, Gaziler, Gazi Yakınları ile Vazife Malullerinin Devlet Memurluğuna Alınmaları ile alakalı kısım.

Peki Şehit Yakınları, Gazi, Gazi Yakınları ve Vazife Malullerinin Devlet Memurluğuna Alınmaları nasıl oluyor?

Şehit Yakınları, Gaziler, Gazi Yakınları ile Vazife Malullerinin Devlet Memurluğuna Alınmaları; Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecekler hakkında Yönetmelik hükümlerince yapılıyor. Başvurular ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlükleri tarafından alınıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan araştırma kapsamında gerçekten hak sahibi olan kişiler durumlarına uygun olan kadro, unvan ve pozisyonlara yerleştiriliyorlar.

TEBLİĞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Hizmetlerde Yetişen Çocukların Memurluğa Alınmalarında Süreç Nasıldır?

Emeklilerin Yeniden Devlet Memurluğuna Alınmaları Nasıldır?

Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Nasıl oluyor?

İlk Defa Devlet Memuru Alımında Süreç Nasıl İşliyor

Memurluktan İstifa Edenlerin Tekrar Memuriyete Nasıl Alınır

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.