1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şeker Fabrikaları Özelleşiyor! Çalışanlar Ne Olacak
Şeker Fabrikaları Özelleşiyor! Çalışanlar Ne Olacak

Şeker Fabrikaları Özelleşiyor! Çalışanlar Ne Olacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, gündemde yer alan Türk Şeker’in 14 fabrikasının özelleştirilmesi ile ilgili merak edilen soruları cevapladı. Şeker fabrikası çalışanları ne olacak?

A+A-

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Türkşeker’in 14 fabrikasının özelleştirilmesi için ihale sürecinin başlatıldığı açıklamasında bulundu. Yapılan yazılı açıklamada Türkşeker’in 2000 yılında özelleştirme kapsamına, 2008’de ise özelleştirme programına alındığı hatırlatmasında bulundu. Ayrıca özelleştirme hazırlık çalışmalarının tamamlandığı ve bazı fabrikalar için ihale ilanı aşamasına gelindiği belirtildi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, merak edilen özelleştirme süreciyle ilgili olarak TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Ağbal konuyla ilgili olarak, günlerce, aylarca dinleye dinleye, bütün tarafların ihtiyaçlarını karşılayacak, herkesin beklentilerine uygun özelleştirme modelinin üretildiğini belirtti.

Şeker fabrikası çalışanları ne olacak? Bakan Ağbal, hem çalışanların hem de üreticilerin haklarını güvence altına alan hükümleri içeren sözleşmeler yapıldığını, çalışanların haklarını korumak için özel hükümler getirildiğini bildirdi. Şeker fabrikalarında çalışanlar emeklilik haklarını elde etmemişseler, Türkşeker’in diğer fabrikalarında çalışabilecekler. İsteye bağlı olarak tüm özlük hakları ödenerek diğer kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilecekler. Ayrıca yeni yatırımcıyla da çalışma imkanları olabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.