1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

  4. Şeker Kurumu Başkanlığı Engelli Personel Alımı Başvurusu başladı
Şeker Kurumu Başkanlığı Engelli Personel Alımı Başvurusu başladı

Şeker Kurumu Başkanlığı Engelli Personel Alımı Başvurusu başladı

Şeker Kurumu Başkanlığı Engelli Personel Alımı Başvurusu başladı. Son Başvuru 2 Ağustos 2014

A+A-

Şeker Kurumu Başkanlığı yayınladığı ilan ile engelli personel alımı yapılacağını duyurdu. Şeker Kurumu Başkanlığı tarafından alınacak olan engelli personel için başvurular bugün başladı. 2 Ağustos 2014 tarihi için başvurular çin son gün olacak. Başvurular İşkur web sitesinden yapılacak. İşte O İlan;

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Şeker Kurumu Personel Yönetmeliği çerçevesinde boş bulunan İdari Personel kadrosuna 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre, Kurumumuz bünyesinde işçi statüsünde istihdam edilecek bir engelli personel alımı yapılacaktır. Söz konusu kadroya başvuracak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Genel Şartlar;

1)         Türk vatandaşı olmak.

2)         Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3)         Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4)         Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

5)         Görevin gerektirdiği nitelikler ile temsil yeteneğini haiz olmak.

6)         Öğrenim derecesi, eğitim, tecrübe, yaş haddi ve hizmet görecekleri pozisyonların iş özelliklerinin gerektirdiği özel şartlan taşımak.

Özel Şartlar

İdari Personel olarak atanabilmek için;

1)         Hukuk Fakültesinden veya Yükseköğretim Kurulunca denkliği kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak.

2)         Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

3)         İstihdam edilecek engelli personelin durumuna ve ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık Kuruluşlarından alman engelliler için sağlık kurulu raporunu sunmak,

4)         KPSS/ E-KPSS sınavına girmiş olmak.

Genel ve özel şartlara uygun olan adayların başvurularını İŞKUR web sitesi adresinden yapmaları gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.