1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sendika Sorusu Cevaplandırıldı " Sağlık Personeli İçin Özellikli Birimler"
Sendika Sorusu Cevaplandırıldı " Sağlık Personeli İçin Özellikli Birimler"

Sendika Sorusu Cevaplandırıldı " Sağlık Personeli İçin Özellikli Birimler"

Sendika Sorusu Cevaplandırıldı " Hangi Sağlık Personelini Özellikli Birim Sayılıyor"

A+A-

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası Trabzon Şubesi’nin Kamu hastaneleri Kurumuna sorduğu Tüberküloz Servislerinde görev yapan personele özellikli birim katsayıları üzerinden ek ödeme yapılıp yapılmayacağı sorusuna kamu hastaneleri Kurumu İzleme, Ölçme ve Değerlendirme Başkan yardımcılığı tarafından cevap geldi.

TKHK verdiği cevapta “İşin ve hizmetin özelliği dikkate alınarak yoğun bakım, doğumhane, yeni doğan, süt çocuğu, yanık, diyaliz, ameliyathane. enfeksiyon, özel bakım gerektiren ruh sağlığı, organ ve doku nakli, acil servis ve benzeri sağlık hizmetlerinde çalışan personel için yüzde 150 oranı, yüzde 200 olarak uygulanır.” Hükmüne dikkat çekerek, Bulaştırıcılığı yüksek olup izolasyon gerektiren, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi, H1N1, Sars. Kuş Gribi. Menengokoksik Menenjit ve AİDS gibi hastalıkların Sağlık Personelini ve diğer hastaları bulaşma riskinden dolayı izole odalarda takip edilmesi gerektiğini burada görev yapan sağlık personeline de bu hastalara hizmet verdikleri süre boyunca özellikli birim katsayıları üzerinden ek ödeme yapılması gerektiğini belirtti.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu soruya cevap olarak “Tüberküloz Servisinde görev yapan personelden, tüberküloz tanısı ile tedavisi yapılan ve aktif tüberküloz evresinde olup izolasyonu sağlanan hastalara hizmet veren personele bu hastalara hizmet verdikleri süre boyunca özellikli birim katsayıları üzerinden ek ödeme yapılması gerekmektedir.” Şeklinde cevap verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.