1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Sendika Takvimi Astığı İçin Memura Verilen Cezayı Mahkeme İptal Etti
Sendika Takvimi Astığı İçin Memura Verilen Cezayı Mahkeme İptal Etti

Sendika Takvimi Astığı İçin Memura Verilen Cezayı Mahkeme İptal Etti

Sendika Takvimi Astığı İçin Memurun aldığı ceza mahkeme tarafından iptal edildi.

A+A-

Antalya’nın Gazipaşa İlçesinde Bir Memura odasına sendika takvimi astığı için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen ihtar cezası mahkeme tarafından iptal edildi.

Antalya’nın Gazipaşa İlçesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde Müdür olarak görev yapan Hüseyin Demirel’e Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından odasına 2013 yılına ait astığı sendika takvimi nedeniyle ihtar cezası uygulandı. Hüseyin Demirel tarafından Eğitim-Sen avukatları ile birlikte hazırladığı savunmasında Sendikalar Yasası ile Başbakanlık genelgelerine bir aykırılık bulunmadığı belirtildi. Savunması Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yetersiz görülünce Hüseyin Demirel mahkemeye başvurarak verilen cezanın iptalini talep etti.

Antalya Bölge İdare Mahkemesi verilen cezada hukuka uygunluk bulunmadığı gerekçesiyle cezayı iptal etti ve Mahkeme giderlerinin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanmasını kararlaştırdı.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.