1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sendikacılıkta ‘Kadının Yeri Ve Önemi’ Konulu Toplantı Yapıldı
Sendikacılıkta ‘Kadının Yeri Ve Önemi’ Konulu Toplantı Yapıldı

Sendikacılıkta ‘Kadının Yeri Ve Önemi’ Konulu Toplantı Yapıldı

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilciliği Kadın Kolları Komisyonu tarafından düzenlenen ve Memur Sen Kadın Kolları Komisyonu Genel Başkanı Habibe Öçal'ın...

A+A-

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilciliği Kadın Kolları Komisyonu tarafından düzenlenen ve Memur Sen Kadın Kolları Komisyonu Genel Başkanı Habibe Öçal'ın konuşmacı olarak katıldığı "Sendikacılıkta Kadının Yeri ve Önemi" konulu toplantı düzenlendi.

Sadece bayanlara yönelik buluşmada siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu kadın kolları temsilcilerinin yanı sıra yüzlerce Memur- Sen üyesi çalışan kadın katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan Memur- Sen Kadın Kolları Komisyonu Genel Başkanı Habibe Öçal, devleti denetleyen en önemli merkezlerin başında STK'lar geldiğini belirterek, "Bizler Memur-Sen olarak büyük bir sivil toplum kuruluşuyuz. Kadınlar dünyada savaşların, çatışmaların çözüm mekanizması olmuşlardır. 28 Şubat gibi ağır bir darbeden geçtik. 28 Şubat sadece başörtülü kadınlar üzerinden yürütülen bir operasyon değil, başı açık kadınlar üzerinden de yürütülmüş bir operasyondur. Kadınlar burada kutuplaşmaya itildiler. Bunu çok iyi bilmemiz gerekir. O açıdan kadınlar olarak kadınlar olarak kendimiz temsil edebiliriz. Kadınlar sessizdir fakat bağırınca sesleri çok çıkar" dedi. Kadının dünyanın medenileştirilmesinde önemine değinen Öçal, "Kadın bir anne, eş, kardeş olarak baş tacıdır. Kadınların toplumdaki önemi ve konumunun tartışılamayacağı açık ve nettir. Kadınları başarılı olmayan bir milletin, devletin başarılı olması düşünülemez. Kadınların üretime yönetime katılma imkanına kavuştukları her ülkede toplumsal gelişme çabalarında etkin ve çok önemli roller üstlendiğine tanık oluyoruz. Hiçbir ülkenin kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesinin, kalkınmasının, demokratikleşmesinin mümkün olmadığını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Memur- Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz ise, "Sizler, Havva annemizden bugüne, hep yolumuzun yön levhaları, işaret taşları oldunuz. İnsanlık medeniyetinin ruhunu ve bilincini, günümüzün İstiklal mücadelesine taşıyanlar sizlersiniz. 28 Şubatta, örselenen, turnikelere sıkıştırılan, ikna odalarında imha süreçlerine tabi tutulan, hayalleri alınan, gelecekleri çalınan ve kamusal alan işkencesiyle devlet tarafından şiddet uygulananlarsınız. Sizler, direnişin, inancın, erdemin ve özgürlüğün sembolleri olarak yılmadınız, yıkılmadınız, yepyeni bir Türkiye'nin kapısını açtınız. Karda kışta, soğukta, 12 milyon 300 bin imza için ter akıtan teşkilatımızın cesaretini ve fedakârlığını sergilediniz. 28 Şubat'ın en soğuk, en karanlık günlerinde meydanlarda destanlar yazarak, elleriniz yumruk, dilinizde direniş marşları ve tekbirlerle bin yıl sürecek denilen darbeyi yokluğa mahkum ettiniz. Tarihi yasağın, tarih olmasına vesile olan örgütlü güç olarak, tarihe geçtiniz" ifadelerini kullandı.

Memur- Sen Adıyaman Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Şükran Altunç Aydın ise, "Bizim davamız, millet ve ümmet davasıdır. Yok etme değil, yaşatma davasıdır. Bencillik karşısında diğer gamlık davasıdır. Davamız, sömürü karşısında direniş, vurgunculuk karşısında alın teridir. O halde, bereketi ve heybeti daha da büyütmek için saatin zembereğini yeniden kurmak vaktidir" diye konuştu.

Program sonrasında bütün katılımcılarla tek tek görüşerek sendikal mücadeleye katkılarından dolayı teşekkür eden Habibe Öçal, Memur- Sen Adıyaman Kadınlar Komisyonunun çalışmalarını takdir ederek memnuniyetini dile getirdi.

Sendikacılıkta ‘Kadının Yeri Ve Önemi’ Konulu Toplantı Yapıldı

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.