1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sendikalar, Staj Süresinin Sigorta Başlangıcı Sayılması İçin Düğmeye Bastı
Sendikalar, Staj Süresinin Sigorta Başlangıcı Sayılması İçin Düğmeye Bastı

Sendikalar, Staj Süresinin Sigorta Başlangıcı Sayılması İçin Düğmeye Bastı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından staj sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair son açıklamadan sonra sendikalar devreye giriyor. Sigorta başlangıcının değiştirilmesi için örnek dilekçe tıkla indir!

A+A-

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından staj sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair resmi açıklama geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. My memur olarak staj ve çıraklık döneminin sigorta başlangıcı sayılması kapsamında konunun sürekli gündemde olması için çaba vermekteyiz.

SGK'nın Sosyal Sigorta İşlemleri yönetmeliğinde değişikliği ile ilgili konunun yanlış anlaşıldığı ve staj döneminin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğine dair açıklama yapılmıştı. Değişikliğin ise mesleki ve teknik ortaöğretim sırasında tamamlayıcı eğitim ya da alan eğitimi gören öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalığı sigortası kapsamına alındığına değinilmişti.

Sürekli olarak gündeme getirdiğiniz staj mağdurlarının sorununa sendikalar el attı ve konuyla ilgili olarak sigorta tarihlerinin belirlenmesine dair dilekçe örneğine yer verildi. Dilekçe ile sigorta başlangıcının staj dönemi yapılması isteniyor.

Dilekçe de özellikle sigorta başlangıç tarihinin okul staj dönemi olarak düzeltilmesi ve emeklilik yaşının yeniden hesaplanması istendi. Aşağıdaki örnek dilekçeyi indirerek kurumunuza siz de verebilirsiniz.

Sendikalar, SGK’dan gelecek cevaba göre konuyu yargıya taşımayı planlıyorlar. Bu kapsamda verilecek her bir dilekçe örneği oldukça önem arz etmekte ve SGK’nın staj sorununu çözmesi noktasında yardım edecektir. Dilekçe örneği için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum