1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sermaye Piyasası Kurulu SPK 20 Memur Alacak! KPSS 75 Puan - Uzman Yardımcısı
Sermaye Piyasası Kurulu SPK 20 Memur Alacak! KPSS 75 Puan - Uzman Yardımcısı

Sermaye Piyasası Kurulu SPK 20 Memur Alacak! KPSS 75 Puan - Uzman Yardımcısı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayınlanan memur alımı ilanına göre meslek personel yardımcılığı giriş sınavı ile 20 uzman yardımcısı alacağını duyurdu.

A+A-

Sermaye Piyasası Kurulu 20 uzman yardımcısı alacak. Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından yayınlanan memur alımı ilanına göre meslek personel yardımcılığı giriş sınavı ile 20 uzman yardımcısı alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

20 adet Uzman Yardımcısı kadrosu için başvuru yapacak olan adayların 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) sınavına girmiş olması gerekiyor. Adayların KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 veya KPSSP28 puan türünden en az 75 puana sahip olması gerekiyor.

SINAV NE ZAMAN VE NEREDE YAPILACAK

SPK Meslek Personel Yardımcılığı Giriş Sınavı 26-27 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Toplamda 6 oturum olacak ve sabah ile öğleden sonra gerçekleşecek. Sınav Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde yapılacak. Yazılı olan giriş sınavını başarı ile tamamlayan adaylar sözlü sınava davet edilecekler. Sözlü sınavın yapılacağı tarih, yer ve saat SPK internet sitesinde ilan edilecek.

SPK MEMUR ALIMINA NASIL BAŞVURU YAPILIR

 Başvurular SPK internet sitesinden çevrim içi olarak gerçekleşecek. Adaylar Sermaye Piyasası Kurulu internet sitesinden çevrimiçi başvuru formunu 18 Eylül 2019 tarihi ile 4 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Başvuru sonrası çıktı alınacak ve öğrenim belgesinin fotokopisi ile birlikte en geç 07.10.2019 tarihi saat 17.30’a kadar elden veya posta yoluyla Kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekiyor.

SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Yazılı mesleki sınav aşağıdaki gruplara giren konulardan yapılacak.

20 adet Uzman Yardımcılığı için:

a) İktisat: Makro ve Mikro İktisat, Para, Banka, Dış Ticaret, Planlama, İşletme İktisadı.

b) Hukuk: Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Medeni Hukuk, İcra ve İflas Hukuku, Ceza Hukukunun Genel Esasları.

c) Maliye: Kamu Gelirleri, Kamu Harcamaları, Bütçe, Kamu Kredisi, Maliye Politikası.

d) Muhasebe: Genel Muhasebe, Mali Tahlil.

e) Genel Matematik, İstatistik ve Ticari Hesap: Genel Bilgiler.

f) Yabancı Dil: İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden bir metnin Türkçe'ye çevrilmesi ve Türkçe bir metnin, İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birine çevrilmesi.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler