Diyanet İşleri Başkanlığı personel sayısı açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı personel sayısı açıklandı. Yayınlanan DİB performans programında personel sayısı, kadro unvanlarına personel sayısı gibi istatistiklere yer verildi.

Diyanet İşler Başkanlığı 2017 yılı performans programı yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yayınlanan performans programında kurumun 2017 yılı performans hedefleri, mali tablolar, personel sayısı, personelin kadro unvanlarına göre dağılımı gibi sayısal bilgiler ve hedefler yer alıyor.

DİB 2017 yılı performans programına göre Diyanet İşleri Başkanlığının personel sayısı 117 bin 378 olarak açıklandı. Merkez teşkilatında bin 117 personel hizmet verirken, personelin büyük çoğunluğu müftülüklerde görev yapıyor. Müftülüklerde görevli personel sayısı 115 bin 218 olarak açıklandı. Ayrıca eğitim merkezinde 988, yurtdışı teşkilatında 55 kamu personeli bulunuyor.

Kadro unvanlarına göre personel sayısına bakıldığında ise en çok unvandaki personeli imam-hatip olarak kadrolu bulunduğu görülüyor. İmam-hatip unvanında 71 bin 362 personel hizmet veriyor. Kur'an kursu öğreticisi olarak 19 bin 721, müezzin olarak 11 bin 908, veri hazırlama ve kontol işletmeni olarak ise 3 bin 51 personel Diyanet İşleri Başkanlığında bünyesinde görev yapıyor.

İlgili Haberleri

80 Bine Yakın Üniversiteli İşçinin Kadro Beklentisi Arttı
TRT Personeli Disiplin İşlemleri ve Amirleri, Cezaları Yayımlandı
TBMM Tatile Girmeden 3600 Ek Gösterge Sözü Hayata Geçirilmelidir