Seyahat Sağlık Sigortası 92 Gün Kuralı Nedir?

Seyahat sigortası, herhangi bir iş seyahati veya tatil için yolculuk yapılması esnasında oluşabilecek risklere ve tehlikelere karşı alınan güvenlik önlemlerinden biridir.

72201
Daha Fazla Göster

Seyahat Sağlık Sigortası 92 Gün Kuralı Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası 92 Gün Kuralı Nedir?
Seyahat Sağlık Sigortası 92 Gün Kuralı Nedir?

Seyahat sigortası yaptırmadan önce, seyahate kaç kişi gidileceği, nereye gidileceği ve ne kadar kalınacağı gibi detayların netleştirilmesi önemlidir. Ayrıca eğer seçim yapılabiliyor ise teminat limitlerini ve ödeyeceğiniz primin para birimini de belirleyebilmeniz mümkündür. Bu sayede tatil için sigorta poliçenizi ihtiyaçlarınıza göre belirleyerek rahat ve güvenli bir tatil geçirme fırsatı yakalarsınız. Seyahat sigortasının teminatları, sigorta şirketine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple seyahat sigortası yaptırmadan önce, detaylı bir araştırma yaparak sigorta şirketlerinin sunduğu avantajları incelemelisiniz. Böylelikle ihtiyaçlarınıza en uygun teminatların bulunduğu seyahat sigortasını seçmeniz kolaylaşacaktır.

Seyahat Sigortası Süresi

Seyahat Sigortası Süresi
Seyahat Sigortası Süresi

Seyahat sigortaları, haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık süreler ile düzenlenebilmektedir. Çok seyahat eden kişilerin, poliçelerini 1 yıllık seyahat sigortası olacak şekilde hazırlatmaları çok daha avantajlı olacaktır. Bu sayede her seyahat için ayrı bir seyahat sigortası yaptırmak yerine, aynı seyahat sigortası farklı seyahatler için kullanılmış olur. Seyahat sigortasının sağladığı birçok avantajın yanında yurt dışı seyahatleri için birçok konsolosluk, seyahat sigortası yapılmasını vize ön şartı olarak istemektedir. Vize almak için zorunlu olan seyahat sigortası, seyahatlerin süresine göre düzenlenebildiği gibi yıllık olarak da yaptırılması mümkündür. Bu sayede yıl içinde yapılacak tüm seyahatlerde aynı poliçenin kullanımına imkan vermektedir.

Ancak seyahat sigortası ile alakalı bilinmesi ve  dikkat edilmesi gereken önemli bir detay vardır. Seyahat sağlık sigortaları, en fazla kesintisiz 92 gün seyahatler için geçerlidir. Bu sebeple 6 ay veya 1 yıl süre ile seyahat sağlık sigortası yaptırmış kişilerin bu kuralı unutmadan hareket etmeleri gerekmektedir. Ülke sınırlarına pasaportla giriş yapılmadan 92 gün aşan seyahatlerde sağlık sigortaları geçersiz olacaktır. Yurt dışı seyahatlerinde, seyahat sağlık sigortasının geçerliliği ülke sınırlarından çıkıldığını pasaportla tespit edildiği an başlamaktadır. Ülke sınırlarına girildiğinin pasaport ile tespitinden sonra da sona ermektedir. Yurtiçi seyahatlerde ise sigorta teminatının başlangıç ve bitiş tarihleri poliçe üzerinde belirtilir. Bu sebeple, bu konuda bir mağduriyet yaşamamak adına seyahat sağlık sigortalarında belirtilen 92 gün kuralını atlamamak gerekmektedir. Gerekirse daha kısa aralıklar ile sigorta yaptırılması daha uygun olabilir.

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seyahat Sağlık Sigortası 92 Gün Kuralı Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!