Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası yurtiçi ya da yurtdışında seyahat edecek kişilerin seyahat sırasında kişilerin kendilerini garanti altına almak için yaptırdıkları bir sigorta çeşididir.

71084
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat Sigortası Nedir?
Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası; yurtiçi ve yurtdışında seyahat edeceklerin kendilerini her türlü kaza, hastalık ve valiz – ürün gibi eşyalarının kaybolması gibi durumlarda güvence altına almak için yaptırdıkları sigortadır. Özellikle yurtdışına seyahat edeceklerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Sigorta yaptırmak sizlerin güzel bir tatile ya da acilen gelişen seyahatlere çıkmanız durumunda karşılaşabileceğiniz kötü durumlardan korur ve güven altına alır. Yurtiçindeki seyahat sigortaları yolculuğunuz bitene kadar devam etmektedir. Yurtdışına yapacağınız seyahatler de ise, sigorta vize almış olduğunuz ülkenin gümrüğünden geçmeniz ile başlar ve Türkiye’ye dönene kadar devam eder.

Seyahat Sigortası Kapsamı Nelerdir?

Seyahat Sigortası Kapsamı Nelerdir?
Kapsamı Nelerdir?

Sizleri her zaman garanti altına alırken hangi durumlarda seyahat sigortası devreye girer ve kapması nelerdir?

Önemli olan bu konu ile ilgili tüm maddeler aşağıda belirtilmiştir. Bu maddeler;

  • Çıktığınız yolculuk esnasında gerçekleşen kaza sonucunda vefat teminatı verilmektedir.
  • Yine çıktığınız yolculuk esnasında gerçekleşen bir kaza neticesinde sakat kalmanız durumunda sakatlık teminatı verilmektedir.
  • Yolculuk esnasında gelişebilecek hastalık ya da yaralanma konularında sizleri direkt olarak bir tıbbi merkeze yerleştirecek ve tüm giderleri karşılayacaktır.
  • Yurtdışına seyahat eden kişiler için sigorta, hastalık geçirme ve yaralanma durumunda oluşacak tüm tıbbi giderleri karşılamaktadır.
  • Acilen ihtiyacınız olan ilaçların getirilmesini kapsamaktadır.
  • Yolculuk esnasında iken yakın bir aile üyesinin vefat etmesi durumunda sizlerin acil geri dönüş masrafları karşılamalıdır.
  • Yurtdışı seyahati esnasında geçirebileceğiniz her türlü hastalık ve yaralanma konusunda konaklama süresine bağlı olarak tüm giderleri karşılamalıdır.
  • Seyahat esnasında herhangi bir bagajı kaybolan kişinin, daha sonrasında bu bagajının bulunması neticesinde sigortası yaptırmış olan kişinin evine ya da seyahatte bulunduğu yere bagajı gönderilmeli ve giderleri karşılanmalıdır.
  • Tarifeli uçuşlarda gecikmeli bagajın tazminatı ödenmelidir.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Zorunlu mu?

Yurtdışı Seyahat Sigortası Zorunlu mu?
Yurtdışı Seyahat Sigortası Zorunlu mu?

Yurtdışı seyahatlerinde sigorta zorunludur. Ek olarak çıkacak olduğunuz yabancı ülkelerde geçirebileceğiniz herhangi bir hastalık ya da yaralanma durumunda seyahat sigortanız yok ise, ciddi miktarlarda para ödeyebilirsiniz.

Sigorta Eksperi Nasıl Olunur?

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!