Şeyma Subaşı’nın Banka Hareketlerini Paylaşmıştı! İstenen Ceza Belli Oldu!

Çalıştığı banka sistemine giren ve Şeyma Subaşı’nın banka hesaplarını paylaşan bankacının 9 yıl hapsi isteniyor.

62568
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Nafakasını Merak Ettim”

Acun Ilıcalı’nın boşandığı eşi Şeyma Subaşı’nın banka hesap hareketlerini, çalıştığı bankanın sistemine girerek kaydeden ve bu kayıtları sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşan bankacı önce işinden atıldı. Daha sonra savcılığa ihbar edildi. Bu bankacı hakkında açılan davada 9 yıla kadar hapsinin istendiği öğrenildi. Şeyma Subaşı’nın banka hareketlerini paylaşan kişi magazin haberlerinde yer ala nafaka miktarını merak ettiği için bunu yaptığı şeklinde kendini savunmuştu.

Hesap Hareketlerinin Görüntüsünü Paylaştı

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı 2019 yılında anlaşmalı olarak boşandılar. İkili aralarında bir protokol anlaşması yaptı. Anlaşmaya göre Acun Ilıcalı, Şeyma Subaşı’ya her ay 125 bin lira nafaka ödüyor. Bu haberlerin çıkmasından birkaç ay sonra bir sosyal medya hesabından Acun Ilıcalı’dan gelen 125 bin liralık nafakanın görüntüleri olduğu iddia edilen bilgiler paylaşıldı. Bunların Subaşı’nın özel bir bankada bulunan hesabının ayrıntıları olduğu anlaşıldı.

Bankanın Sisteminden Ekran Görüntüsü Almış

Bu paylaşımın yapılmasından hemen sonra banka tarafından hesap hareketlerini paylaşan sosyal medya hakkında inceleme başlatıldı. İlgili fotoğrafların özel bankaya ait olan özel bir sistemden 2 Ocak 2020 tarihinde çekildiği tespit edildi. Sisteme girerek ekran görüntüsü alan kişinin ise bankanın krediler bölümünde çalışan Fulya A. adlı kişi olduğu anlaşıldı. Şeyma Subaşı’ya ait varlıkların listelenmesinin bu kişinin göreviyle alakası olmadığı belirlendi.

Hangi Bilgileri Paylaşmıştı?

Fulya A., Şeyma Subaşı’nın hesap hareketlerini görüntülediğini kabul etti. 125 bin liralık nafakayı merak ettiğini söyleyerek kendini savundu. Görüntüleri çekip çekmediğini anımsamadığını, ancak hiç kimseye göndermediğini, bankanın kendisinden istifa etmesini istediğini ve ettiğini belirtti. Bankacı tarafından paylaşılan özel bilgiler arasında Şeyma Subaşı’ya ait 340 lira tutarında telefon faturası, Acun Ilıcalı’nın yolladığı nafaka tutarı ve 4.380 liralık EFT bilgisi yer alıyordu.

3 Yıldan 9 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

Savcılık Fulya A.’nın; Subaşı’ya karşı kişisel verileri kaydetmek ve bu verileri hukukla alakası olmayan bir şekilde vermek suçlarını işlediğini baz alarak iddianame düzenledi. İddianamede bahsi geçen bankacının 3 yıldan 9 yıla kadar hapsi isteniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!