Sezai Hangişi: “Yeni Eğitim Yılı Belirsizlik İle Başladı”

Türk Eğitim-Sen Bartın yönetimi, Bartın'da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

35623
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Eğitim-Sen Bartın yönetimi, Bartın’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Şube başkanı Sezai Hangişi, yeni eğitim yılının belirsizliklerle başladığını söyledi.

Türk Eğitim-Sen Bartın Şube yönetimi, Bartın’da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Şube başkanı Sezai Hangişi, yaşanan sıkıntılardan ve yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Bilgi alışverişinde bulunmak ve önümüzdeki süreçle ilgili konuşmak için bulunduklarını ifade eden Hangişi, “12 Kasım Pazar günü Bartın Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda şubemizin 6. olağan genel kurulunu gerçekleştireceğiz. Türk Eğitim-Sen bir gelenektir. Etkin bir sivil toplum kuruluşudur. Eğitim çalışanlarının gür sesidir. Bizim tarzımız, yolumuz, yöntemimiz eğitim çalışanlarının sıkıntılarını gündeme getirmektir. İdeolojimiz eğitim çalışanlarının sıkıntılarıdır. Eğitim ortamlarında yaşanan, gerek veli gerek öğrenci gerekse öğretmenleri ilgilendiren sorunların nasıl çözülmesi noktasında faaliyetlerini yürüten sendikayız. Bartın’ın tüm ilçe ve okullarını gezdik, alandayız. Eğitim çalışanlarının yanındayız. Her konuya vakıfız. Şuanda taşıma ile yaşanan sıkıntılar var. Yine odun kömürü olmayan okullarımız var. Bunlar çözülecek, gerekli yerlere iletiyoruz. Birebir çözemediğimiz sıkıntılarımız oluyor. Bu konuda gerek Valilik, gerekse Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla çözme yolunda bulunuyoruz. Makam mevkii peşinde koşmadan vatandaşa ülkesine hizmet eden anlayışla sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz. Bu yolda da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Hangişi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının, veliler için beklenti ve kaygı, eğitim çalışanları içinse, bazı sıkıntı ve belirsizliklerle başlandığını da söyledi.

Sezai Hangişi: "Yeni Eğitim Yılı Belirsizlik İle Başladı"

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!