Sezgin Tanrıkulu Sordu ” 8,5 Milyon TL Kayıp İddiası Doğru mu?”

CHP İstanbul Milletvekili Dr. M. Sezgin Tanrıkulu bugün meclis Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından

284-1
Daha Fazla Göster

CHP İstanbul Milletvekili Dr. M. Sezgin Tanrıkulu bugün meclis Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplanması için yazılı soru önergesi verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Dr. M. Sezgin Tanrıkulu bugün yani 12.05.2014 tarihinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Yazılı soru önergesi verdi. Sezgin Tanrıkulu soru önergesinde Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu’na bağlı olan Devlet Hastaneleri için 2012 ve 2013 yıllarına ait bazı ihale verileri ile alakalı sorular yöneltti. İşte CHP İstanbul Milletvekili Dr. M. Sezgin Tanrıkulu’nun Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na yönelttiği yazılı soru önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı  Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin TANRIKULU

İstanbul Milletvekili

1-Sağlık Bakanlığı’na ve Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu’na bağlı olan tüm devlet hastaneleri için, ihale düzenlenerek yapılan, mal ve hizmet alımlarının toplam tutarı 2012 ve 2013 yıllarında ne kadar olarak gerçekleşmiştir?

2-2012 ve 2013 yıllarında doğrudan alımlar (ihale dışı) yöntemiyle yapılan mal ve hizmet alımlarının toplam tutarı ne kadardır?

3-2012 ve 2013 yıllarında en fazla mal ve hizmet alımının gerçekleştirildiği ilk 20 devlet hastanesinin, gerçekleştirilen mal ve hizmet alımları tutarlarına göre dağılımı nedir?

4-Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu’na ait olan yaklaşık 8,5 Milyon TL. değerindeki maddi varlığın kayıp olduğu iddiası doğru mudur?

5-İddia doğruysa, söz konusu 8,5 Milyon TL.’lik maddi varlığın kaybolması ile ilgili olarak sorumlular hakkında yasal işlem başlatılmış mıdır ya da başlatılacak mıdır?

6-Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun tek yetkili Denetim Hizmetleri Birimine, 2012 ve 2013 yıllarında ulaşan usulsüzlük, rüşvet ve benzeri yüz kızartıcı işlemler ile ilgili dosyaların sayısı nedir?

7-Kaç dosya hakkında yasal mevzuatlara uygun olarak işlem yapılmıştır?

8-Usulsüzlük, rüşvet ve benzeri yüz kızartıcı işlemler ile ilgili olarak kaç kişi hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurularında bulunulmuştur?

9- Usulsüzlük, rüşvet ve benzeri yüz kızartıcı işlemler ile ilgili olarak kaç kişi hakkında dava açılmıştır?

Personel Sağlık Tr Haber

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sezgin Tanrıkulu Sordu ” 8,5 Milyon TL Kayıp İddiası Doğru mu?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!