1. HABERLER

 2. İŞ İLANLARI

 3. DİĞER PERSONEL ALIMLARI

 4. SGK 20 Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor
SGK 20 Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

SGK 20 Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

SGK merkez teşkilatı kadrolarında çalıştırılmak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında giriş sınavı ile 20 adet Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

A+A-

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı uygulanacaktır. Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alımı için; 2018 ve 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri, öğrenim grubu, yazılı ve sözlü sınava çağrılacak aday sayıları hakkında detaylı bilgiler yazının devamında!

Sınava Giriş için Başvuru Şartları

SGK en az 70 KPSS puanı ile Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı yapıyor. KPSS puan türünün Matematik 2 aday, Aktüerya 4 aday, Bilgisayar Mühendisliği 8 aday KPSS P3 olmasını ve İstatistik 6 aday için ise KPSS puan türünün ise KPSS P12 olmasını istiyor.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması,
 • En az dört yıllık lisans eğitimi veren aktüerya, istatistik, matematik ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olması,
 • Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması,
 • Erkek adayların askerlik ile ilişkilerinin bulunmaması,
 • Yukarıda belirtilen KPSS puan türünde belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olması,
 • Geçerliliği devam eden YDS’den en az (D) düzeyinde puan alması veya buna denk kabul edilen ve geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olması,

Başvurular; E-Devlet https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav adresinden 08 Haziran 2020 tarihinde başlayıp 19 Haziran 2020 tarihi mesai bitiminde Saat:17.30’da sona erecektir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır.

Yazılı Sınav Konuları

 • Alan Bilgisi
 • Genel Kültür
 • Genel Yetenek
 • Başkanlığın görev alanına giren temel konular

Yazılı ve sözlü sınav konularının detaylarına aşağıdaki bağlantıdan detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Sınav sonuçlarına göre başarı sıralaması yapılarak, puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle giriş sınavı duyurusunda belirtilen atama yapılacak kadro sayısı kadar asil aday ile puanların eşit olması halinde KPSS puanı yüksek olana göre sıralanır, asil ve yedek listeler Kurumun internet sitesinde ilan edilir.

İlanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.