SGK 25 Denetmen Alımı Atama ve Tercih Duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Personel Dairesi Başkanlığı tarafından 2019 yılı memur alımları kapsamında sosyal güvenlik denetmenliği yeterlik sınavı tercih ve atama duyurusu yapıldı. SGK memur atama ve tercihleri için tıklayınız.

featured

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı “SGK” Personel Daire Başkanlığı sosyal güvenlik denetmenliği yeterlik sınavı tercih ve atama duyurusu yapıldı. Bu kapsamda 16 Şubat 2019 tarihinde yazılı sınavı, 15 Nisan 2019 tarihinde de sözlü sınavı yapılan ve Sosyal Güvenlik Denetmenliği Yeterlik Sınavında başarılı olan ek listede bilgileri yer alan adayların Sosyal Güvenlik Denetmeni kadrolarına atamaları, elektronik ortamda tercih alınmak suretiyle başarı sırasına göre aşağıdaki esaslar çerçevesinde yapılacaktır.

TERCİH VE ATAMA İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ESASLAR

1- Atama yapılacak kadrolara aşağıdaki “PDF” dosyasından ulaşabilirsiniz.

2- Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek, tercihler, 13-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında, elektronik ortamda Kurum intranet sayfasında yer alan (http://personel.sgk.intra/personelintra) adresinden Sosyal Güvenlik Denetmeni Atama Başvurusu modülü kullanılarak yapılacaktır.

Başvuru bitim tarihinden sonra başvuru modülü kullanıma kapatılacağından yeni müracaat alınmayacak veya tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

3-Başvuruda bulunanlar, başvurularının birimlerince onaylanıp-onaylanmadığını başvuru yaptıkları (http://personel.sgk.intra/personelintra) intranet adresinden başvuru süresi içerisinde takip edecek ve sonuçlandıracaklardır. Başvurusunu yapan personel başvuru formunun dökümünü alarak ıslak imzalayacak, başvuru bitim tarihinden önce birimine teslim edecek, başvuru formları Başkanlığımıza gönderilmeyecek ancak ilgililerin iz dosyasında muhafaza edilecektir.

4-Başarılı olan adayın belirtilen tarihlerde tercihlerini yapması ve birimlerine onaylatması zorunlu olup, tercih yapmayan, süresinde onaylatmayan veya tercihlerinden herhangi birine yerleşemeyen personelin ataması ilan edilen kadrolarda Başkanlıkça belirlenecek herhangi bir yere resen yapılacaktır.

5-SGK Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 15 inci maddesi çerçevesinde eş durumu mazereti olan adayların durumlarının değerlendirilebilmesi için talep dilekçeleri ile eş durumu ve anılan Yönetmelikte istenen diğer belgeleri 20 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar İl Müdürlükleri kanalıyla Başkanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir. Eş durumu mazeretleri, kadro durumları dikkate alınarak değerlendirilecektir.

BİRİMLERCE YAPILACAK İŞLEMLER

1- Söz konusu duyurumuzun başarı listesinde yer alan tüm personele (izinli, raporlu dahil) tebliğ edilmesi gerekmektedir.

2- Adayların yapmış oldukları tercihlerin başvuru süresi içerisinde incelenmesinde ve onaylanmasında gerekli önlemler alınacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SGK 25 Denetmen Alımı Atama ve Tercih Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!