SGK 34 Personel Alımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Yayımladı! KPSS Şartı Yok

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sözleşmeli 34 kamu personeli alımı kapsamında duyuru yayımlandı. Eğitimli çocuk bakıcılarının teşviki yoluyla kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi “Sıkça Sorulan Sorular” için tıklayınız.

53884
Daha Fazla Göster

Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı sözleşmeli personel seçme sınavı ilanı yayımlandı. Eğitimli çocuk bakıcılarının teşviki yoluyla kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi tam zamanlı sözleşmeli personel seçme sınavı ilanı kapsamında 34 sözleşmeli personel alımı için başvurular 20 Mayıs 2019’a kadar devam ediyor.

Yapılan açıklama ile Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” personel alımı ilanı 2 Mayıs 2019 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde yayımlanmıştır denildi.  İlan metninde açıkça ifade edilmeyen hususlara ilişkin SIKÇA SORULAN SORULAR yayımlandı.

Soru 1: Kurumunuz tarafından yürütülmekte olan Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nde mülakata girmeye hak kazandım. Bu durum, sınavınıza başvurmama engel teşkil eder mi?

Cevap 1: Kurumumuz tarafından hali hazırda yürütülmekte olan Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi kapsamında mülakata çağırılan adayların, Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi Sözleşmeli Personel Seçme Sınavı ilanına başvurmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Soru 2: Kurumunuz tarafından yürütülmekte olan Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ne başvuru yaptım. Bu durum, sınavınıza başvurmama engel teşkil eder mi?

Cevap 2: Kurumumuz tarafından hali hazırda yürütülmekte olan “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” ne başvuru yapan adayların, Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi Sözleşmeli Personel Seçme Sınavı ilanına başvurmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Soru 3: Sosyal Güvenlik Kurumu Tescil ve Hizmet Dökümümde kısmi zamanlı (part time) çalışma sürelerim mevcut. Söz konusu süreler iş tecrübesi sayılabilir mi?

Cevap 3: SGK Tescil ve Hizmet Dökümümdeki kısmi zamanlı süreler iş tecrübesi olarak sayılacaktır.

Soru 4: İş tecrübemizi kanıtlamak için çalışma belgesi yerine SGK Tescil ve Hizmet Dökümü yeterli olur mu?

Cevap 4: Eğer şartlarda pozisyon/konum/meslek belirtmeden sadece belirli bir süre iş tecrübesi isteniyorsa SGK Tescil ve Hizmet Dökümü belgesi yeterli olacaktır. Ancak, örneğin “3 yıl yönetici pozisyonunda çalışmak” veya “2 yıl muhasebecilik yapmış olmak” gibi pozisyon veya meslek belirtilen hallerde çalışma belgesi gerekmektedir çünkü SGK Tescil ve Hizmet Dökümünde konumunuz veya mesleğiniz (çoğu durumda belirtilmiş olsa da) her zaman belirtilmiş olmayabilir. Daha önce çalıştığınız firma veya kurumlardan firmanın kapanması veya diğer nedenlerle Çalışma Belgesi alamıyorsanız SGK Tescil ve Hizmet Belgesi ile başvurunuz, değerlendirme komisyonu belgenizin yeterli olup olmadığına karar verecektir.

Soru 5: Eğitim dili İngilizce olan üniversitelerden mezun olmak ifadesini açıklar mısınız?

Cevap 5: Adaylar bu şartı gerektiren bir pozisyona başvuruyorlarsa, mezun oldukları üniversitenin yabancı dilde eğitim yaptığını gösterir belgeyi başvurularına eklemek zorundadırlar. Belgeler Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenecektir.

Soru 6: Mevcut çalışma statüsünün başvuruya engel olduğu bir durum var mıdır? 

Cevap 6: İşçi ya da kendi nam ve hesabına çalışıyor olma durumu başvuru önünde bir engel teşkil etmeyecektir.

Soru 7: Şu anda yurt dışındayım. Başvuru evraklarımı hazırlayıp e-posta yoluyla Türkiye’deki tanıdığıma iletmem ve tanıdığımın Kurumunuza teslim etmesi durumunda başvurum kabul edilir mi? 

Cevap 7: Bazı belgelerin ıslak imzalı versiyonlarına ihtiyaç duyulduğu için, e-posta yoluyla gönderilen başvuru evrakları kabul edilmeyecektir. Evraklarınızı kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız:

pdf.jpg

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SGK 34 Personel Alımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Yayımladı! KPSS Şartı Yok

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!