1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. SGK 37 Engelli Kamu Personeli İşçi Alımı Yapacak! 16 Temmuz 2019
SGK 37 Engelli Kamu Personeli İşçi Alımı Yapacak! 16 Temmuz 2019

SGK 37 Engelli Kamu Personeli İşçi Alımı Yapacak! 16 Temmuz 2019

Sosyal Güvenlik Kurumuna çeşitli branşlarda EKPSS 60 puanla engelli 37 kamu personeli işçi alımları yapılacak. SGK işçi alımı başvuruları İŞKUR’da başladı. İŞKUR işçi alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumuna SGK 2019 yılı işçi personel alımları kapsamında 37 kamu işçisi alımı yapılacak. DAİMİ statüde engelli kamu işçisi alımına dair detaylara aşağıdaki PDF dosyasından direk ulaşabilir ve başvurulara dair özel şartları ve İŞKUR başvuru numaralarını bulabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 37 işçi alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 16 Temmuz 2019 - 22 Temmuz 2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

SGK İŞÇİ ALIMI KONTENJANLARI

20 Temizlik Görevlisi,

2 Elektrikçi,

1 Kaynakçı,

10 Temizlik Görevlisi,

1 Sıhhi Tesisatçı,

1 Marangoz ve

2 Terzi olmak üzere 37 işçi alımı yapılacak.

İŞKUR 37 İŞÇİ ALIMI BAŞVURU NUMARALARI

20 Temizlik Görevlisi alımı için İŞKUR başvuru kodu: 00005067201,

2 Elektrikçi (Genel) alımı için İŞKUR başvuru kodu: 00005067213,

1 Kaynakçı (Oksijen ve Elektrik) alımı için İŞKUR başvuru kodu: 00005067216,

10 Temizlik Görevlisi alımı için İŞKUR başvuru kodu: 00005067116,

1 Sıhhi Tesisatçı alımı için İŞKUR başvuru kodu: 00005067126,

1 Marangoz alımı için İŞKUR başvuru kodu: 00005067130,

2 Terzi alımı için İŞKUR başvuru kodu: 00005067132 olarak açıklandı ve başvurular 22 Temmuz’da sona erecektir.

SGK İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak,

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ve ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar;

Durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

SGK PERSONEL ALIMI KURA İŞLEMLERİ

Ekli listede kayıtlı meslek kolları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş ilanı sayısının 4 katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen 4 katı kadar asıl aday sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Kura çekim yeri, tarihleri ve belirlenen adaylar daha sonra SGK internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

PERSONEL ALIMINDA SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Belirlenen 4 katı kadar asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri SGK internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

SGK İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

İlan edilecek nihai listede yer alan 4 katı kadar asıl adayın sözlü sınav yeri ve tarihleri SGK internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sınav kurulunca, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş ilanı sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Yapılan sözlü sınav sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar; SGK internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

İlan için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum
İlgili Haberler