1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. SGK 400 Memur Alımı Başvuru Son Günü!
SGK 400 Memur Alımı Başvuru Son Günü!

SGK 400 Memur Alımı Başvuru Son Günü!

Sosyal Güvenlik Kurumu "SGK" kamu personeli 400 sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alımı için sınav başvuruları sona eriyor. SGK 400 personel alımı başvuru şartları ve detayları My Memur haberde.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu 2019 yılı memur alımları kapsamında 400 kadroya personel alımı için başvurular sona eriyor. SGK tarafından başlatılan 400 memur alımı ilanı için başvurular bugün son erecek. SGK taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı personel alımı yapıyor. SGK personel alımı detaylarını ve başvuru koşullarını araştıran adaylar için başvuru son günü sizler için tüm gerekli detayları My Memur olarak bu haberimizde hazırladık.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2019 yılı personel alımları kapsamında 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı için giriş sınavı sözlü sınavına başvurular 17 Haziran 2019 itibarıyla bitecek. İşte SGK 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı başvuru detayları ve başvuruları.

SGK 400 MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartlan taşımak gerekmektedir.

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak gerekmektedir.

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, KPSS P23, KPSS P40, KPSS P42 ve KPSS P47 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak  gerekmektedir.

Giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuru yapanlardan; KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, alınacak kadronun 4 (dört! katı kadar aday, sözlü sınava çağırılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan almış adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.

Giriş sınavına katılmaya bak kazanan adayların isimleri ile sınav yeri ve tarihlerine ilişkin listeler 20 Haziran 2019 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu (www.sgk.gov.tr) internet adresinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SGK 400 MEMUR ALIMI BAŞVURULARI

SGK 400 personel alımı başvuruları e-Devlet üzerinden 17 Haziran 2019 tarihi mesai bitimine kadar elektronik ortamda yapılacaktır.

SGK memur alımına başvuru yapacak adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup “Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla" butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.

Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Aday; başvuru formuna 4.5x6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir.

Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.

Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır.

Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

SGK 400 PERSONEL ALIMI SINAV KONULARI

Kamu maliyesi alanında: Maliye teorisi (kamu gelir ve giderleri, kamu borçlan ve bütçesi), Maliye politikası, Vergi hukuku ve Türk vergi sistemi soruları yer alacak.

İktisat alanında: İktisat teorisi (Mikro iktisat. Makro iktisat ve İktisadi analiz), İktisat politikası, Para teorisi ve politikası, Uluslararası iktisat, Türkiye ekonomisi ve Güncel ekonomik sorunlar yer alacak.

Hukuk alanında: Anayasa hukuku, Medeni hukuk (aile hukuku ve miras hukuku hariç), Borçlar hukuku, Ticaret hukuku (ticari işletme hukuku, şirketler hukuku ve kıymetli evrak hukuku), İdare hukuku ve idari yargılama usul hukuku, İş ve sosyal güvenlik hukuku soruları yer alacak.

Muhasebe alanında: Genel muhasebe, Mali tablolar analizi, Matematik, istatistik, aktüerya bölümleri mezunlarından alınacak denetmen yardımcısı adayları için mezun olunan bölüme ilişkin alan bilgisi soruları yer alacak.

SGK 400 Personel Alımı ilan metni için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler