1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. SGK 400 Memur Alımı Taban Puanları Açıklandı
SGK 400 Memur Alımı Taban Puanları Açıklandı

SGK 400 Memur Alımı Taban Puanları Açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 400 memur alımı taban puanları açıklandı. Sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla taban puanlar da oluştu. SGK memur alımı taban puanları için tıklayınız.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 memur alımı başvuru sonuçları açıklandı. SGK tarafından 11 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan duyuruda, 400 sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alımı başvuru sonuçlarının değerlendirilerek erişime açıldığı, sınav tarihleri ve yerlerinin de belirlendiği duyurulmuştu. Açıklanan sözlü sınav listesine göre taban puanlar da belirlenmiş oldu.

SGK 400 memur alımı başvuruları 31 Temmuz’a kadar alınmıştı. Yayınlanan ilanda alınacak kadro sayısının 4 katı kadar adayın sözlü sınava çağrılacağı ifade edilmişti. Sözlü sınava çağrılan 1600 adayın listesinde taban puanlar da görülebiliyor.

KPSS P13 puan türünden taban puan 72,36865 olarak belirlendi. Üniversitelerin matematik, istatistik ve aktüerya gibi bölümlerinden lisans mezunu adaylar bu puan türünde değerlendirilmişti.

KPSS P42 puan türünden taban puan 84,28971 olarak açıklandı. Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme gibi fakülte ve bölümlerinden mezun adaylar bu kapsamda değerlendirilmişti.

KPSS P23 puan türünden taban puan 84,29119 olarak şekillendi. KPSS P42 gibi hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme gibi fakülte ve bölüm mezunu adaylar bu puan türünden değerlendirmeye alınmıştı.

Taban puanların yanı sıra tavan puanlar da listede yer aldı. KPSS P42 puan türünden 100 tam puan alan bir adayın yanı sıra, KPSS P23 puan türünde en yüksek puan 97,21655, KPSS P13 puan türünde en yüksek puan ise 99,53813 oldu. SGK 400 memur alımı sonuç duyurusuna, listeye ve tüm puanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler