SGK açıktan 60 memur alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) memur alımı yapacak. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki memur personel ihtiyacını gidermek amaçlı 60 kişilik kadro ile müfettiş yardımcısı alımı yapılacak.

23187
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) memur alımı yapacak. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki memur personel ihtiyacını gidermek amaçlı 60 kişilik kadro ile müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı ilan edildi. Alınacak personeller 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/a maddesi uyarınca kadrolu olarak istihdam edilecekler. SGK’nın 60 müfettiş yardımcısı alımına başvurular 25 Temmuz 2016 tarihi ile 05 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Adaylar başvurularını, Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı (Simon Bolivar Caddesi No: 23 Çankaya/ANKARA) adresine şahsen veya posta yolu ile yapabilecekler. Postadaki gecikmeler ve eksik belgeler ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak. Başvuru yapabilmek için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı niteliklere sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuru şartları arasında 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP118 puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olmak da bulunuyor. Yazılı sınav 03 Eylül 2016 tarihi ile 04 Eylül 2016 tarihinde yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumunun 60 memur alımı ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metni için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!