SGK Borç Yapılandırmaları için Önemli Çağrı

Sosyal Güvenlik Kurumu bazı borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili kararını verilmesinin ardından kamuoyuna bilgiler paylaşmaya devam ediyor

75824
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürü Murat Göktaş vatandaşların borçlarını yapılandırılmasına dair önemli hatırlatmalar yaptı. 7256 yapılandırmaya dair son başvuru tarihinin 31 Aralık 2020 olduğunu belirten Göktaş, bu tarihe kadar işverenlerin ve sigortalı çalışanların başvuru yaparak fırsatı kaçırmaması gerektiğini vurguladı. Yapılandırmanın çok büyük bir fırsat olduğunu belirten Göktaş, bu kapsamda yapılandırma işlemini gerçekleştirerek vatandaşların kazançlı çıkacağını belirtti. Göktaş yaptığı açıklamada son başvuru tarihini de hatırlatarak vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Yazılı Açıklama Yaptı

2020 yılı Ağustos ve öncesi aylara ait genel sağlık sigortası primleri, sigorta primleri ve idari para cezaları gibi unsurların SGK tarafından yapılandırma kapsamında düzenleneceği Göktaş tarafından aktarıldı. Başvuruların 31 Aralık 2020 tarihine kadar mutlak suret ile yapılması gerektiğini belirten Göktaş, taleplerin e-sigorta kanalı üzerinden internet vasıtası ile kolayca yapılabileceğini söyledi. İnternetin yanı sıra şahsen ya da posta yolu ile de SGK birimlerine başvuru yapma şansı yer alıyor.

Yüzde 50 Sildirme Fırsatı

Yİ-ÜFE’lerin yüzde 90’ı borcunu peşin olarak ödeyen vatandaşlardan siliniyor. Bunun yanı sıra ilk iki taksit süresi içinde ödemesini gerçekleştiren işverenler de, yüzde 50’lik bir borç silinecek. Taksitli ödeme yapmak isteyen borçlular da, 6 aydan 18 aya kadar ödeme yapabilme şansına sahip olacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!