SGK Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır? İşte Detaylar!

İnsanların kredi çekebilmek, teşviklerden yararlanabilmek ve ihalelere girebilmesi için kişi ve kurumlardan bazen SGK borcu yoktur yazısı istenebilir. Detaylar mymemur.com.tr’de!

featured

SGK borcu yoktur yazısı geçmiş dönemlerde Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret ederek birçok evrak işi ile uğraşırken günümüzde E-devlet üzerinden bu belgeye kolayca sahip olabilirsiniz.

SGK Borcu Yoktur Yazısı Ne İşe Yarar? Kimler Alabilir?

Birçok kamu-kurum ve kuruluşları ya da işverenler tarafından istenen bir belgedir. Bu belge birçok farklı alanda işe yaramaktadır. Bu alanlar;

SGK Borcu Yoktur Yazısı Ne İşe Yarar? Kimler Alabilir?
SGK Borcu Yoktur Yazısı Ne İşe Yarar? Kimler Alabilir?
  • İhale Kanunu çerçevesinde çıkmış olan devlet ihalelerine katılmak isteyenler
  • Yine İhale Kanununa tabi olan hizmetlerin, yapımların ve buna benzer işlerden ortaya çıkan aylık ve hak ediş ödemelerinin yapılmasını isteyenler
  • Özel ya da devlet bankalarına kredi başvurusunda bulunmak isteyenler
  • Hibe ve teşvik almak isteyen kişiler

Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır?

E-devlet üzerinden ya da e-sgk borcu yoktur uygulamalarından bu yazıyı alabilmeniz mümkündür. Tek kıstas bu yazıyı alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu içerisinde tescilli bir işyeri dosyanız olmalıdır. Tescilli iş yeri dosyasının anlamı, işverenin yanında çalışan bir sigortalı olması ve bu sigortalı adına açılan bir iş yeri dosyasının SGK veritabanında olmasıdır. Eğer tescili olan bir işyeriniz bulunmuyorsa yani yanınızda çalışan bir sigortalı bulunmuyorsa SGK borcu yoktur yazısı alabilmeniz mümkün değildir. SGK borcu yoktur yazısı alabilmek için online sistem için aktivasyon almanız gerekmektedir. Bu aktivasyona sahip olabilmek için, başvuru formları ve işveren dosyanız ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumlarına başvurmanız gerekmektedir.

KOSGEB Kredi Başvurusu İçin Borcu Yoktur Yazısı Nasıl ve Nereden Alınır?

KOSGEB Kredi Başvurusu İçin Yazı Nasıl ve Nereden Alınır?
KOSGEB Kredi Başvurusu İçin Yazı Nasıl ve Nereden Alınır?

KOSGEB kredilerinden faydalanabilmek için ilk yapmanız gerekenler birisi de BAĞ-KUR borcu yoktur ya da SGK borcu yoktur yazılarını almaktır.  KOSGEB kredi başvuruları olumlu sonuçlanan kişi yâda işletmelerden bankalar Sosyal Güvenlik Kurumuna herhangi bir borcu olup olmadığını ispat etmesini ister. Buna istinaden 4B BAĞ-KUR borcu bulunan kişilere bankalar tarafından genel olarak onay verilmediği bilinmektedir. Ek olarak KOSGEB kredi için 4B BAĞ-KUR borcu yoktur yazısı internet üzerinden alınamamaktadır.

KOSGEB Kredisi İçin 4A Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır?

4B BAĞ-KUR’a tabi işverenlere göre daha basit bir şekilde alınan bir yazıdır. Bankaların istediği 4A borcu yoktur yazısı E-devlet üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte alınabilmektedir. Ayrıca kişiler dışında işletmelerde internet üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirler. Fakat 4A’ya bağlı olarak sigortalı işçi çalıştıran işverenin eğer borcu varsa en yakın Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek borcu vardır yazısı almalıdır.

Genç Çiftçiler Projesi İçin Borcu Yoktur Yazısı Alınabilir Mi?

Bu proje kapsamında verilecek olan hibelerden yararlanabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumlarından SGK borcu yoktur yazısı almanız gerekmektedir. Bu projeye istinaden bu yazı internetten temin edilememektedir. Bu sadece gerekli kuruma yazacağınız bir dilekçe ile gerçekleşmektedir.

İş Kazası Maaşı Alma Şartları Nelerdir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SGK Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır? İşte Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!