1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. SGK Engelli - Eski Hükümlü İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı
SGK Engelli - Eski Hükümlü İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı

SGK Engelli - Eski Hükümlü İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ve Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü eski hükümlü, engelli sürekli işçi alımları kapsamında KURA sonuçları açıklandı. SGK işçi alımı kura sonucu listeler için tıklayınız.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından sürekli işçi kadrosunda çalıştırılmak üzere engelli-eski hükümlü/TMY noter kura çekilişi sonunda asıl listelerde ismi bulunan adaylardan istenen belgeler hakkında duyuru yayımlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Teşkilatı ve Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nde Sürekli İşçi Kadrolarında çalıştırılmak: üzere İŞKUR üzerinden 16 Temmuz 2019-22 Temmuz 2019 tarihleri arasında ilan edilen kadrolara başvuranların 01 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşen noter kura çekilişi sonrasında asıl ve yedek adaylar belirlenmiş bulunmaktadır.

ASİL ADAYLARIN BELGE TESLİM YERİ VE TARİHİ

En Geç 19 Ağustos 2019 Pazartesi Günü Saat 17.00'a kadar)

1 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirilen noter kura çekilişinde asıl listede isimleri bulunan adayların aşağıda belirtilen belgeleri en geç 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 17.00'a kadar Ziyabey Caddesi No:6 Balgat-Çankaya/ANKARA adresindeki Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Özlük İşleri Şube Müdürlüğüne (Zemin kat B blok Z-27 no.lu oda) şahsen elden teslim etmeleri gerekmektedir. Belgeleri teslim etmeyen veya eksik belge teslim eden adaylar ile gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar sözlü sınava alınmayacaktır. Posta ve kargo ile gönderilen evraklar kabul edilmeyecektir.

Teslim alman belgeler, idaremizce kontrol edildikten sonra, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların nihai listeleri ve sözlü sınav tarihi 27 Ağustos 2019 salı günü belli olacak.

ASİL ENGELLİ ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (İdarece örneği tastik edilip alınacaktır.),

2- Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi (Teknik Destek Elemanı olarak müracaat eden adayların mesleki eğitim veren ilgili bölümden mezun olduğuna dair diplomasının veya ilgili alanda ustalık/kalfalık belgesinin aslı vc fotokopisi. İdarece örneği tastik edilip alınacaktır.),

3- Resmi kuruma verilmek üzere talep edilen arşiv kayıtlı adli sicil kaydı,

4- Durumlarım ilgili mevzuata göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.

ASİL ESKİ HÜKÜMLÜ/TMY ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (İdarece örneği tastik edilip alınacaktır.),

2- Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi (Teknik Destek Elemanı olarak müracaat eden adayların mesleki eğitim veren ilgili bölümden mezun olduğuna dair diplomasının veya ilgili alanda ustalık/kalfalık belgesinin aslı ve fotokopisi. İdarece örneği tastik edilip alınacaktır.),

3- Resmi kuruma verilmek üzere talep edilen arşiv kayıtlı adli sicil kaydı,

4- Eski Hükümlü statüsünde istihdam edileceklerin, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldın veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkum olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarım belgelendirmeleri,

5- Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan statüsünde istihdam edileceklerin, 21/06/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/06/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/04/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21'inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığım gösteren komutanlık yazısı ile durumlarım belgelendirmeleri gerekmektedir.

6- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-devlet'ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir.) isteniyor.

Duyuru ve listeler için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler