SGK, MEB ve İŞKUR Memur Kadrolarında Değişiklik Yapıldı

4 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de SGK, MEB, İŞKUR gibi bazı kamu ve kuruluşlarına ait kadrolarda yapılan değişiklik yayınlandı. Memur kadrolarında yapılan düzenleme haberimizde yer alıyor.

32501
Daha Fazla Göster

4 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete yayınlandı. Resmi Gazete’de Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar da yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) başta olmak üzere bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait dolu ve boş kadroların sınıf, unvan ve derecelerinde düzenleme yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında merkez ve taşra teşkilatında bazı değişiklikler yapıldı. Tekniker, avukat, bakanlık maarif müfettişi ve milli eğitim uzmanı kadrolarının dereceleri değiştirildi. Ayrıca taşra teşkilatında boş bulunan psikolog kadrolarına mühendis, tekniker ve avukat kadroları da eklendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu kadrolarında da sosyal güvenlik denetmeni, şef, VHKİ gibi pek çok unvanın kadro derecelerinde değişiklik yapıldı. Ayrıca taşra teşkilatında boş bulunan kadroların unvanlarında da düzenlemeye gidildi.

Türkiye İş Kurumu kadrolarında ise istihdam uzmanı, VHKİ, eğitim uzmanı, memur, şef, muhasebeci, avukat, programcı gibi pek çok unvanın kadro derecelerinde düzenleme yapıldı. Ayrıca merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan memur kadrolarının unvanlarında da değişikliğe gidildi.

MEB, SGK ve İŞKUR kadrolarında yapılan değişikliğin yanı sıra Maden ve Tetkik Arama Genel Müdürlüğü, Özelleştirme Dairesi Başkanlığı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Yargıtay Başkanlığına ait memur kadrolarında da değişiklikler yapıldı. Değişikliklerin tamamına ilgili cetvellerden ulaşmak ve ilgili karar metnini incelemek için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SGK, MEB ve İŞKUR Memur Kadrolarında Değişiklik Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!